נחנכה החטיבה המערבית "שגיא"

תפקידה של החטיבה המרחבית החדשה, שגיא, להגן על גבולה הדרום-מערבי של מדינת ישראל מפני האיומים השונים.

מערכת ערוץ 7 , י"א באדר תשס"זטוען....

חטיבה חדשה קמה אתמול (ד') בצה"ל. החטיבה המרחבית החדשה, אשר תפקידה להגן על גבולה הדרום-מערבי של מדינת ישראל מפני האיומים השונים, זכתה לשם "שגיא", שכן בסיס החטיבה שוכן באזור הר שגיא.

הגבול הדרום-מערבי, אשר מפריד בין ישראל למצרים, חשוף הן להברחות סמים וסחורות גנובות מסיני לשטח ישראל, והן לפעולות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל. כזכור רק לפני כחודש נהרגו שלושה אזרחים בפיגוע תופת באילת. בשנת 2006 חלה ירידה של כ-70% בכמות ההברחות דרך הגבול הישראלי מצרי, ולאחר שבשנת 2005 הוברחו דרך הגבול כ-7,000 ק"ג מריחואנה, כ-60 ק"ג הרואין ומעל ל-64,000 ק"ג טבק וסיגריות, בשנת 2006 הוברחו רק כ-4,800 ק"ג מריחואנה, כ-25 ק"ג הרואין וכ-12,100 ק"ג סיגריות וטבק.


מתוך טקס חניכת חטמ"ר "שגיא". צילום: דובר צה"ל

על החטיבה החדשה יפקד אל"מ אודי בן מוחה. מפקד פיקוד הדרום, האלוף יואב גלנט, תיאר את אירוע ההקמה כ"ציון דרך חשוב לפיקוד", ופנה בדבריו אל חיילי החטיבה: "התהליך הינו סיזיפי וקשה אבל אני חושב שזכיתם לקחת חלק במעמד מיוחד. זה אירוע שלא קורה בכל יום ואני בטוח שתדעו להעריך זאת ברבות הימים". "אין ספק כי הקמת החטיבה מהווה מכפיל כוח משמעותי בגזרה", הוסיף מפקד עוצבת אדום, תא"ל עימאד פארס. "עם זאת, יש לזכור שישנם עוד אתגרים העומדים בפנינו ויש להמשיך ולהתפתח גם בצורות אחרות".