הרבנית בינה: תורת הנשים יותר שלמה היום

הרבנית מלכה בינה, העומדת בראש המכון התורני לנשים מת"ן, תקבל את תואר אשת השנה של 'אמונה'. בראיון לערוץ 7 מדברת הרבנית על מפעל חייה.

יומן ערוץ 7 , ו' באדר תשס"ט

מבית המדרש החוצה. הרבנית בינה
מבית המדרש החוצה. הרבנית בינה
אתר תנועת 'אמונה'טוען....

אתמול פורסם, כי הרבנית מלכה בינה, העומדת בראש המכון התורני לנשים מת"ן, תקבל את תואר אשת השנה של 'אמונה', תנועת האישה הדתית לאומית, הניתן השנה לראשונה וימשיך ויינתן גם בשנים הקרובות לנשים אשר תפסו מקום חשוב בעשייה החברתית-דתית.

בראיון לערוץ 7, מספרת הרבנית בינה על מפעל חייה, המכון התורני לנשים, מת"ן, אשר בו כדבריה לומדות נשים לא רק גמרא, אלא גם תנ"ך ומדרשים והלכה, וכדבריה "נכנסות לכל עולם התורה של בית המדרש אשר במשך שנים היה נחלתם של גברים בלבד".

הרבנית מציינת כי מאז החל אותו מהלך של לימוד תורה נשי לפני למעלה מעשרים שנה חלה התפתחות בעולם זה, "אני רואה שהתורה של הנשים יותר שלמה, יותר עמוקה יותר תופסת את כל חלקי העולם התורני ולא רק חלקים בודדים".

הרבנית בינה מציינת כי מטרתו של המכון איננה רק לתת לנשים מקום ללמוד ולהתפתח באופן אישי, אלא לעורר שינוי חברתי גדול יותר, "אני תמיד אומרת לתלמידות שלנו שבית המדרש הוא לא מבצר והלימוד שלנו הוא מבית המדרש החוצה, תלמידה לומדת בבית המדרש שנתיים, שלוש, מקסימום ארבע ואחר כך האחריות שלנו היא ללמד הלאה".

כדוגמה למהלך שכזה מציינת הרבנית בינה את תכנית בת המצווה של מת"ן אותה מובילה הרבנית אושרה קורן, בוגרת המכון התלמודי העיוני במת"ן והעומדת בראש 'מת"ן השרון', אשר במסגרתה מאות רבות של בנות בקבוצות בכל רחבי הארץ, למדו ולומדות יחד אם אימותיהן לקראת בת המצווה במסגרת של עשרה מפגשים, על נשים מרכזיות בהוויה היהודית, בתכנית שמפגישה בנות ואימהות ומקרבת את הבנות ללימוד ולתורה.