יקיר ירושלים יהודה דומיניץ הלך לעולמו

בשבת הלך לעולמו יקיר ירושלים יהודה דומיניץ, הלוויתו תיערך הערב בשעה 17:30 בהר המנוחות בגבעת שאול.

אורלי הררי , ח' בסיון תשס"ט

בשבת הלך לעולמו יקיר ירושלים יהודה דומיניץ, הלוויתו תיערך הערב בשעה 17:30 בהר המנוחות בגבעת שאול.

דומיניץ נולד בציכוסלובקיה ב-1926. עלה לארץ חודשיים לאחר תחילת מלחמת העולם השנייה כנער בודד במסגרת עליית הנוער ונקלט אצל קרובים בירושלים.

ב-1940 החל לעסוק בתפקידי הדרכה וריכוז בארגון בני עקיבא, והיה חבר בארגון ההגנה בירושלים. לאחר סיום המלחמה יצא לשליחות באיטליה מטעם עליית הנוער ועסק בפעילות חינוכית בקרב שארית הפליטה באירופה.

אחר-כך ובמשך 40 שנה, היה מעורב בכל מבצעי העלייה, גלויים ונסתרים. בתוקף תפקידו במחלקת העלייה של הסוכנות היהודית מאז נובמבר 1949, ביקר בקהילות היהודיות הקרובות והרחוקות ונסע לשליחויות גלויות ועלומות להבאת נידחי ישראל ארצה.
 
בין תפקידיו הבולטים בסוכנות היהודית: משנה למנכ''ל המחלקה לעלייה וקליטה ואחר-כך מנכ''ל המחלקה. כמו כן היה חבר מועצת המנהלים וההנהלה הפעילה של חברת עמיגור, נשיא הארגון העולמי של עובדי שירותים קהילתיים יהודיים, מנהל המשרד הישראלי של המגבית-הפדרציה של ניו יורק וחבר דירקטוריון בנק טפחות.

הוא היה פעיל כמתנדב בארגונים שונים, ביניהם חבר הנאמנים של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה, ועד ידידי טורו בישראל, אגודת אמנה להפצת התרבות הישראלית בלשונות העולים, הנהלת עמך ירושלים, העמותה לדמוגרפיה של העם היהודי, ועדת הביקורת של בית הכנסת הגדול בירושלים, עמותת היכל שלמה, הנהלת מט''י מרכז טיפוח יוזמות והמכון לציונות דתית.

על פעילותו רבת השנים לקיבוץ הגלויות ועל עבודתו בהתנדבות באגודות ובארגונים בירושלים הוענק לו עיטור הכבוד ''יקיר ירושלים''.