אלימות קשה של מג"ב בשומרון

שוטרי מג"ב תועדו כשהם מתעללים בתושב השומרון שהפגין במחסום חווארה. אחד השוטרים תועד כשהוא נועץ אצבעותיו בעיניו של המפגין.

הלל מאיר , כ"ח בתמוז תשס"ט

קצין מכה מפגין. הבוקר
קצין מכה מפגין. הבוקר
צילום תמונות: יהונתן קלרמן ואמציה האיתן

קצין מג"ב מכה מפגין - תיעוד וידאו

(צילום: יהונתן קלרמן)

עשרות פעילי ארגון 'נאמני ארץ ישראל' הפגינו היום (שני) בסמוך למחנה חורון במחאה על הרס המאחזים הבוקר בבנימין, זאת כחלק ממדיניות 'תג מחיר'.

המפגינים סיפרו לערוץ 7 כי קצין מג"ב, טל ימיני, ביקש מהם להתפנות מהמקום על אף שלא חסמו את התנועה והפגינו בצד הכביש. בתגובה לסרובם של המפגינים להתפנות, עצר ימיני באלימות את אחד הפעילים בן 18. "הקצין וחייליו ביצעו מעצר אלים ושברו את אפו", סיפרו הפעילים ואף ציינו כי לא ניתנה אפשרות לאמבולנסים לתת לצעיר טיפול רפואי במקום. הצעיר נלקח למעצר ולאחר מכן הובהל לבית החולים.

כאן המקום לציין כי הקצין המתעלל הוא אותו קצין שנהג באלימות כלפי ח"כ מיכאל בן ארי במהלך פינוי מאחזים בשומרון.  בן ארי  דורש כעת להשהות את קצין מג"ב טל ימיני שתועד בסרט מתעלל בתושב השומרון ולהרחיק אותו ממגע עם אזרחים, "בגלל הקצין הזה הרמטכ"ל והמפכ"ל צריכים להגיע לכנסת ולתת דין וחשבון על מעשיו הבלתי חוקיים. הקצין הזה הוא סכנה לציבור המתיישבים ולציבור בכלל ויש ללמנוע ממנוע כל מגע עם אוכלוסייה".

ועד מתיישבי השומרון דורש לפתוח את החקירה נגד הקצין טל ימיני עקב האלימות הקשה שהוא מפגין כלפי אזרחים תושבי השומרון. "יש להדיח את הקצין מפעילות באיזור-מדובר בקצין אלים בצורה סידרתית. השארתו בגזרה בתפקיד פיקודי עלולה לגרום
לציבור למחשבה כי האלימות הקשה והסידרתית היא רוח המפקד".