בכירה בפרקליטות למען פעיל השמאל הקיצוני

המשנה לשעבר ליועץ המשפטי קוראת לבית המשפט שלא לשלוח את האנרכיסט עזרא נאווי לכלא, מדובר "בגואל ומושיע".

עוזי ברוך , ז' באלול תשס"ט

השמאל הקיצוני
השמאל הקיצוני

המשנה לשעבר ליועץ המשפטי, יהודית קרפ, ביקשה מבית המשפט שלא לשלוח את פעיל השמאל עזרא נאווי לכלא בגין הרשעתו בתקיפת שוטרים.

"אני חושבת שעזרא נאווי פועל מתוך אי אלימות ודגל של זכויות האדם נר לרגליו.‬ המציאות ההזויה שאני רוצה להביא בפני בית המשפט היא חיים של פלסטינאים בדרום הר חברון‬ ‫שאין לדבר על קיום אנושי בכבוד, אין להם מים, לא חשמל ולא שום דברים בסיסיים, הם נתונים‬ ‫באופן מתמיד להתנכלות של אוכלוסית מתנחלים וצריכים להתמודד על שהותם באדמה , נגד‬ מדיניות של ממשלה שמבקשת לגרש אותם מהאדמה ממנה הם נמצאים, הם חיים שם היום‬ ‫תחת צו מניעה של בג"צ מפני פעילויות של הרס מצד המדינה. לא נותנים להם, יש התנכלויות של‬ ‫המתנחלים היהודיים. לא נותנים להם לעבד את אדמתם, הם חיים שם במצב של הדרום הפרוע,‬ ‫המערב הפרוע, לא דין ולא דיין".

"במציאות הזו שעזרא נחשב למפיר חוק, אני רוצה לומר שבמצב הזה שאין דין ואין דיין‬, כשהמדינה עצמה מפירה חוק כשהיא לא נגד ילדים ולא נגד תושבי האיזור ולא מקיימת את‬ ‫חובותיה הבסיסיות ביותר לאפשר קיום אנושי באיזור, עזרא נכנס לתמונה הזו והוא כשמו כן הוא‬ ‫הוא הגואל והמושיע של האוכלוסיה הזו כי הוא מתייצב לימינם. קצר המצע מלתאר את‬ הפעילויות שלו, הוא נמצא שם לכל קריאה של התנכלות לתושבים הללו. הוא מזמין אמבלונסים,‬ ‫הוא חוסם בגופו אלימות של מתנחלים שמפריעים לתושבים לעבד את הקרקע, הוא אוסף בגדים,‬ ‫הוא אוסף כספים ועוזר להקים בית ספר שלא מוקם כחוק כמובן ובכך הוא מפיר חוק. הוא מקשר‬
‫בין המתנדבים שיושבים שם כדי להגן על האוכלוסיה לבין האוכלוסיה, משום שיש לו קשרים‬ שרק לו יש, בזה שמבין את השפה והמנטליות שיש שם. אפשר לקרוא לעזרא רובין הוד של המערב‬ ‫הפרוע. הוא עומד יום יום על קו התפר שבין אלימות אל מול אוכלוסיה מדוכאת מתוך שליחות‬ ‫ויעוד כדי לעזור להם שלא על מנת לקבל פרס, אלא להיפך".

מתיישבי חברון זועמים:

בעקבות הפרסומים על עדותה של עוה"ד יהודית קרפ, מחברת הדו"ח על אכיפת החוק ביהודה ושומרון, לטובתו של האנרכיסט עזרא נאווי, פנה ארגון זכויות האדם ביש"ע לשר המשפטים בדרישה לבטל את דו"ח קרפ ולהכין דו"ח חדש באותו נושא, שיערך ע"י פרקליט שאינו נגוע בעויינות להתיישבות ביו"ש.
 
בין היתר נאמר במכתב:
למעשה, כל שיטת ונהלי אכיפת החוק באזור יהודה ושומרון, שיטה המפלה לרעה את המתיישבים הן לעומת שכניהם הערבים, הן לעומת פעילי השמאל והאנרכיסטים, והן לעומת אזרחי ישראל בתוככי הקו הירוק – כל כולה נשענת בבסיסה על "דו"ח קרפ".
עוה"ד קרפ מעידה על עצמה כאלף עדים, שהיא מחזיקה בעמדות של השמאל הקיצוני ביותר, מזדהה עם אנרכיסטים ומעריצה אותם, וכי עמדותיה האידיאולוגיות הללו גורמות לה להחזיק בנורמות של מוסר כפול בכל הנוגע לחובה לשמור על החוק ולאכוף את החוק.
מאז הצגת המועמדות של עוה"ד טליה ששון כמועמדת לכנסת מטעם מפלגת השמאל הקיצונית מרץ, לא זכורה לי הסרת-לוט שכזאת מעל דמות בכירה כל כך, שמערכת שלמה של אכיפת חוק נסמכת על הדו"ח שכתבה. למעשה, מתברר כי אין הבדל בין דו"ח טליה ששון ובין דו"ח יהודית קרפ: שניהם נכתבו ע"י עורכות דין מן השמאל הקיצוני, שעשו את תפקידן הממלכתי קרדום לחפור בו ולקדם את עמדותיהן האידיאולוגיות.

פעיל הימין, איתמר בן גביר אמר: העדות הזאת רק מוכיחה את צדקת טענתנו כי הפרקליטות היא כבר לא סניף של מר"צ אלא סניף של עזמי בשארה. אבל הבעיה המרכזית לדעתי היא לא בפרקליטות אלא במי שאמור להיות הממונה והמפקח . כוונתי היא כמובן לשר יעקב נאמן שבמקום לעשות ניקוי אורוות בפרקליטות, הוא מתרפס בפני אותם אנשי שמאל קיצוני ונותן להם להמשיך במדיניות המטורפת שלהם נגד מתנחלים, נגד ארץ ישראל ובעד המחבלים.