"איקא ישראלי - איש ישר שפרץ את הדרך"

ראש ישיבת אור שמח, המחלקה הישראלית, הרב משה רחלזון, מספר בראיון לערוץ 7 על הרב איקא ישראלי ז"ל שהלך השבוע לעולמו.

בני טוקר , ט"ו באלול תשס"ט

.
.

השבוע הלך לעולמו הרב איקא ישראלי, איש הבוהמה הישראלי הראשון שחצה את הקווים וחזר בתשובה.

ראש ישיבת אור שמח, המחלקה הישראלית, הרב משה רחלזון מספר לערוץ 7 על איקא ישראלי "איקא היה מלך רחוב דיזנגוף מנהיג הבוהמה בתל אביב, לפני שלושים ושמונה שנים הוא התחיל להתעניין ביהדות והתקרב לרבנים בירושלים, לא היה ארוע מסוים שגרם לו לחזור בתשובה אלא הוא היה פשוט איש ישר שהיה לו את העוז לפרוץ את הדרך, הוא קיבץ לאחר חזרתו בתשובה אנשי בוהמה רבים שחזרו גם הם בתשובה בעקבותיו כמו לדוגמא הרב מרדכי (פופיק) ארנון ויותר מאוחר גיסו אורי זוהר. הוא הקים יחד עם הרב אברהם רביץ ז"ל את המחלקה הישראלית בישיבת אור שמח ואני הצטרפתי גם כן לפרוייקט החשוב הזה, אני יוכל לומר בוודאות שבזכותו תנועת התשובה הגיעה למה שהגיעה".

לדבריו גם אחרי חזרתו בתשובה הוא לא חשש להביא את האמת גם לחבריו מהעולם הקודם "הוא לא הסתגר בד' אמותיו אלא ההפך רצה שהאמת תגיע לכולם, הוא הסתובב בכל הארץ ונתן חוגי בית במקומות רבים ועשה את הדברים בלי מורא ובלי פחד".

יצויין כי איקא ישראלי היה במקצועו אומן וצייר וככזה קידם את הציור והאמנות בעולם החרדי ואף הקים מספר מרכזי אמנות עבור ציירים חרדים. לדברי הרב רחלזון איקא ישראלי יחסר מאוד בנוף של עולם התשובה וחבל על דאבדין.