מספר מילימטרים מהמוות

אורית לוי תושבת מושב עין העמק שליד יקנעם נפצעה היום (שבת) באורח קל מירי רובה צייד. המשטרה: סטייה קלה הייתה מביאה למותה.

עוזי ברוך , כ"ז בחשון תש"ע

מד"א: אין תקן לאנשי דת
מד"א: אין תקן לאנשי דת
פלאש 90

אורית לוי תושבת מושב עין העמק שליד יקנעם ישבה על כסא נדנדה בסלון ביתה במושב ופתרה תשבצים, כשלפתע כדור רובה חדר דרך חלון הבית, חלף סמוך מאור לראשה של האשה, ואף שרט אותה בצד הראש באזור הרקה.

לוי, סיפרה לערוץ 2 כי קראה עיתון כשילדיה משחקים לידה כשלפתע שמעה קול נפץ. "הסתכלתי לעבר החלון וראיתי שהוא מנופץ ואז גיליתי שיורד לי דם....אבל לא ידעתי ממה". רק מאוחר יותר גילתה לוי ששישה ציידי חזירים ששהו באזור ירו מטווח אסור לכיוון בתי המושב ופגעו בה. "זה מזל גדול", היא מדגישה. "אני וילדיי ניצלנו בנס. קיבלתי את החיים במתנה".

בסריקות שנערכו בסביבות המושב, בשיתוף פקחי רשות הטבע והגנים, עוכבו לחקירה שישה ציידים שהסתובבו באזור ועסקו בציד חזירי בר. השישה נלקחו לחקירה במשטרת עפולה ובסיומה נעצר אחד מהם, בן 35 מהכפר ריינה הסמוך לנצרת. חבריו שוחררו בתום החקירה. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הציידים ירו במרחק קרוב מדי ליישוב, מרחק הקטן מ-500 מטרים מבתי המגורים, בניגוד לחוק.

"סטייה של מספר מילימטרים ממסלול הירי של הכדור וירי ממרחק קצר יותר - היה גורם לתוצאה קטלנית ללא ספק", אמרו במשטרה.

דובר בית החולים רמב"ם, דוד רטנר, מסר הערב לערוץ 7 כי אורית נפגעה באורח קל ליד העין כשישבה בכסא נדנדנה ושמרה על האחיין שלה, כשלפתע כדור של רובה ציד עבר דרך זכוכית כפולה ופגע בה. רטנר הוסיף כי ככל הנראה היא לא תזדקק לניתוח והיא צפויה להשתחרר מחר.