28 ח"כים לנתניהו: קדם הבניה גם בזמן ההקפאה

28 חברי כנסת, מסיעות ימין שונות, קוראים לנתניהו לו לפעול לקידומן של תוכניות מתאר ביו"ש בכדי לאפשר תנופת בניה עם תום ההקפאה.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב בטבת תש"ע

בנייה
בנייה
צילום: פלאש 90

28 חברי כנסת, מסיעות ימין שונות, חתמו על מכתב הפונה לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הם קוראים לו לנצל את תקופת ההקפאה על מנת לקדם הכנתן של תוכניות מתאר לישובים ביו"ש, זאת בכדי לאפשר תנופת בניה מייד עם תום ההקפאה.

במכתב מזכירים הח"כים לנתניהו את הצהרתו, לפיה בכוונת הממשלה לחשד את הבניה ביו"ש מתוך מחוייבותה למפעל ההתיישבות, וזאת מיד בתום עשרת חודשי ההקפאה.

"על מנת שתהיה אפשרות לחדש את הבניה, נדרשת השלמה של הליכי תכנון ואישורי תכניות מתאר, אשר יאפשרו מתן היתרי בניה בהתאם למדיניות שגובשה על ידך", נאמר במכתב.

"אנו פונים אליך בבקשה להורות לגורמים הנוגעים בדבר להשלים את הליכי אישורן של תכניות המתאר בישובים ביו"ש, על מנת שניתן יהיה לחדש את הבניה בהם ללא עיכובים תכנוניים", מוסיפים הח"כים.

הח"כים מוסיפים רשימה של תכניות מתאר הממתינות לאישורם של הגורמים המוסמכים, ונדרשות על מנת למשיך ולפתח את היישובים ביו"ש, תוך שהם מציינים, כי תכניות אלו אינן נחתמות "מסיבות שאין להן קשר עם עניין תכנוני כזה או אחר".