מוצב צה"ל הוקם בשדמה

חברי הועד למען שדמה יהודית גילו היום כי צה"ל קיים את הבטחתו ומוצב צה"לי הוקם מחדש במחנה שדמה עם נוכחות צבאית של 24 שעות ביממה.

אורנית עצר , י"ג בניסן תש"ע

מוצב צה"ל בשדמה
מוצב צה"ל בשדמה

הועד למען שדמה יהודית גילה היום (ראשון) כי צה"ל העלה מחדש מוצב במחנה שדמה הסמוך להר חומה. זאת לאחר שבסוף חודש ינואר לאחר מאבק עיקש מצד הוועד הודיע מח"ט עציון, אל"מ ערן מקוב, כי בכוונת צה"ל לשוב לעלות מוצב צה"לי למקום.

בועד אמרו היום", לא האמנו שצה"ל יעלה לשדמה וישהה במוצב 24 שעות ביממה ולכן המשכנו להגיע לשדמה, לבדוק, לעודד את החיילים, להוכיח נוכחות יהודית והנה היום, ערב פסח בבדיקה השוטפת של השטח, אנו רואים את המוצב, גנרטור מטרטר, מיכל מים, פחי אשפה, וחיילים שעונים לקריאותינו".
 
עוד ציינו כי החיילים הכריזו בפניהם כי מדובר בשטח צבאי סגור, זאת אחת הפעמים המעטות ששמחנו שזהו שטח צבאי סגור. סוף סוף צה"ל חזר לשדמה", אמרו.
 
בועד הבהירו "לא התמלאו כל משאלותינו, אך את השתלטות הערבים והאנרכיסטים עצרנו, הובטח לנו שבית חולים לא יוקם במקום. ועוד נקודה בארץ ישראל נשארה בשליטה יהודית ותיצור רצף יהודי בין הר חומה לגוש עציון. הנוסעים על הכביש ירגישו קצת יותר בטוחים ורחל אמנו הסמוכה כל כך, תמשיך לשמור על בניה".
 
חברי הועד ביקשו להודות לכל חברי הכנסת והשרים שפעלו להשארת שדמה בידיים יהודיות, עלו, עודדו, דחפו את קדום עניין שדמה, למאות הפעילים מרחבי הארץ, לעשרות המרצים ולמועצת גוש עציון ואפרת.
 
לסיום אמרו, "הפעילות לא תמה – נמשיך לפקוד את שדמה באירועים מיוחדים. נשמור על אדמות המדינה מפני השתלטות ערבית ושל ארגונים אירופאים.

נזכיר כי כבר שנים מתנהל מאבק על חורבות מחנה שדמה בגוש עציון. אנשי ימין דורשים להקים במקום עיר יהודית, ומצד אחר ניסיון של הפלסטינים לבנות על ההר בית חולים ופארק לרווחת תושבי בית סחור.