חוללה אנדרטת הצנחנים בשייח ג'ראח

מאות מרצים וסטודנטים הפגינו בשכונת שמעון הצדיק בירושלים במחאה על ההתיישבות היהודית במקום. במהלך ההפגנה חוללה אנדרטת הצנחנים.

חזקי ברוך , י"ג בסיון תש"ע

שייח ג'ראח
שייח ג'ראח
פלאש 90

מאות מפגינים, בהם מרצים בכירים וסטודנטים מהאוניברסיטה העברית, צעדו הערב מהגבעה הצרפתית לכיוון שכונת שמעון הצדיק (שייח ג'ראח) בירושלים במחאה על ההתיישבות היהודית במקום. במהלך ההפגנה חוללה האנדרטה לזכר חללי הצנחנים.

אנשי אקדמיה שהפגינו התבטאו בחריפות נגד ההתיישבות היהודית במקום וכינו את המתנחלים "מגיפה". בהפגנה השתתפו בין השאר פרופסור זאב שטרנהל ופרופסור ירון אזרחי.

הסטודנטים והמרצים השמיעו במהלך ההפגנה קריאות כגון "לא נשב בכיתות כשבחוץ רומסים זכויות" והניפו שלטים שעליהם נכתב "אין קדושה בעיר כבושה" ו"עניי עירך קודמים".

ח"כ עתניאל שנלר אמר הערב כי "חבל שמרצים ושאר אנשי סגל לא מכבדים את החוק הבלתי כתוב בדבר הימנעות מלקחת צד ופעילות אקטיבית פוליטית  בתוך הכיתות ובזמן הרצאותיהם".

עוד ציין "הובא לידיעתי, כי בעקבות כך סטודנטים רבים מפחדים להביע את עמדתם ודעתם, מפחד שמא הדבר יוביל לפגיעה בציוניהם".

ח"כ שנלר הפנה את תשומת לב שר החינוך, גדעון סער וכן את תשומת לבו של יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ זלבולון אורלב, על פגיעה בציוני תלמידים שהשקפותיהם הפוליטיות שונות מדעות המרצים. "חופש אקדמי לא מקנה את הזכות לדיקטטורה מחשבתית" אמר ח"כ שנלר.