"הנוסעים בכביש 443 ימשיכו להסתכן"

עו"ד ניצנה דרשן לייטנר שהגישה עתירה להשבת המצב לקדמותו בכביש 443: "אין לי תקווה, השופטים לא ישנו את החלטתם".

בני טוקר , כ"ב בסיון תש"ע

מחסום בכביש 443
מחסום בכביש 443
פלאש 90

כלי רכב ישראלים ספגו השבוע מטחי אבנים סמוך לבית חורון בכביש 443. במקביל בית המשפט העליון דחה את מתן התשובה לעתירה של תושבי האזור להחזיר את המצב בכביש לקדמותו.

יו"ר ארגון שורת הדין עו"ד ניצנה דרשן לייטנר מגישת העתירה אומרת לערוץ 7 כי היא כבר לא תולה תקוות שבית המשפט העליון ישנה את ההחלטה, "בית המשפט אמר שהוא לא מתכוון לשנות את הפסיקה הקודמת ולכן נראה שהאנשים ימשיכו להסתכן על הכביש הזה".

לדבריה לא עזר להם שהם גייסו לטובת העניין את מיטב האלופים במיל, כמו גיורא איילנד, עוזי דיין, יפתח רון טל ונווה, ששניים מהם היו גם ראשי המועצה לביטחון לאומי, בית המשפט לצערה מעדיף להמשיך ולטמון את ראשו בחול.

לייטנר מצרה על כך שהשופטים מתערבים כשהם רוצים ולא מתערבים כשהם לא רוצים, "בעתירה הקודמת כשעמד המפקד הצבאי ואמר לבית המשפט שזו סכנת נפשות לפתוח את הכביש לתנועה פלשתינית, בית המשפט התעלם ואמר לו שהוא צריך לפתוח, והנה אתמול בית המשפט אומר שהוא סומך על המפקד הצבאי שידע איך לפתוח את הכביש תוך מתן בטחון לנוסעים".

היא טוענת כי בפיקוד המרכז מרגישים שהייתה פה טעות בפתיחת הכביש, לדבריה הם חשים צביטה בלב ואיך שהעניינים התגלגלו, הם יודעים היטב לדבריה שלא ניתן להבטיח שהנסיעה בכביש תהיה בטוחה אבל הם מודים שידיהם כבולות. לייטנר מקווה שהחקיקה שיוזם ח"כ יעקב כץ, למנוע מהבג"ץ את הסמכות להתערב בנושאי בטחון תתקבל כמה שיותר מהר.