חודש לימודים נוסף ב- 80 גני ילדים בי-ם

עיריית ירושלים הרחיבה את תכנית החודש ה- 11 בגני הילדים. ההורים ישלמו 800 ₪ לכל החודש

אורנית עצר , כ"ה בסיון תש"ע

גן ילדים
גן ילדים
צילום: פלאש 90

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אישר את הרחבת תכנית "החודש ה- 11" בגני הילדים בעיר והשנה יזכו 80 גנים בעיר להארכת שנת הלימודים בחודש נוסף.

 

בשנת הלימודים הקודמת בוצע פיילוט ב- 12 גנים בעיר ולאור הצלחת התכנית והתגובות החיוביות הרבות שהתקבלו מההורים, הוחלט השנה להרחיבה ל- 80 גנים, כאשר התכנית העתידית היא ליישמה בכלל הגנים העירוניים בירושלים.

 

בגנים בהם הופעלה התכנית ישלמו ההורים כ- 800 ₪ לכל החודש, עלות הזולה משמעותית מתשלום עבור קייטנה והלימודים יתקיימו בכל חודש יולי, 5 ימים בשבוע, במשך 5 שעות ביום.

 

התכנית אותה יזמו חברת מועצת העיר ירושלים ומחזיקת תיק הגיל הרך בעירייה רחל עזריה, הממונה על הגיל הרך במנח"י הגב' דבורה גבעתי והנהלת מנהל החינוך ירושלים, נותנת מענה להורים אשר נאלצים לשלוח את הילדים בכל שנה לקייטנות בעלות כספית גבוהה. המימון לתוכנית "החודש ה- 11" הינו עירוני בשילוב תרומות וכן בהשתתפות חלקית של ההורים.

 

במנהל החינוך בירושלים מציינים כי המטרה היא להרחיב ולפתח את התכנית בשלבים על מנת להביא בשנים הקרובות לכך שכל הגנים בירושלים ייהנו מהתכנית הייחודית.

הממונה על הגיל הרך במינהל החינוך דבורה גבעתי ציינה כי "מינהל החינוך בעירייה רואה חשיבות רבה בסיוע להורים ותכנית החודש ה- 11 מספקת פיתרון הולם, בעלות נמוכה ממנה נהנים גם ההורים וגם התלמידים".

 

חברת המועצה רחל עזריה ציינה כי תוכנית 'החודש ה-11' נותן מענה למי שמגדל ילדים קטנים ויודע כמה רב הקושי וכמה גדול הנטל המונח על כתפי הורים צעירים ואין בישראל התמודדות מערכתית עם סוגיות הגיל הרך: ימי החופשה של הילדים אינם תואמים את ימי החופש בשוק העבודה, והתשלום של הורים עבור קייטנות הוא גדול ומכביד.

"הצלחת התוכנית היא ערובה לעידוד משפחות צעירות להישאר ולהתגורר בעיר ירושלים, שכן ההקלה הכלכלית עבור אוכלוסיית ההורים הצעירים היא עצומה".