מדוע נתניהו לא נוסע ב-443?

סא"ל במיל' איציק שדמי, יו"ר ועד מתיישבי בנימין, אומר לערוץ 7, כי אם כביש 443 מסוכן לשיירת ראש הממשלה שיסגרו אותו גם לאזרחים.

בני טוקר , י' בתמוז תש"ע

מחסום בכביש 443
מחסום בכביש 443
פלאש 90

חודש אחרי שכביש 443 נפתח חלקית לתנועת פלשתינים גילה השבוע ראש הממשלה בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי השב"כ והיחידה לאבטחת אישים אוסרים עליו לנסוע בכביש 443.

סא"ל במיל' איציק שדמי, יו"ר ועד מתיישבי בנימין, אומר בראיון לערוץ 7 כי אם הכביש מסוכן לשיירת ראש הממשלה שיסגרו אותו גם לכל האזרחים, "זה פשוט מגוחך, או שנותנים לכולם לנסוע עליו וסומכים על צה"ל או שלאף אחד לא נותנים לנסוע, לא ייתכן שהפלשתינים יוכלו לנסוע על הכביש ולראש ממשלת ישראל לא נותנים".

לדבריו הכביש לא סובל עדיין מירידה במספר הנוסעים הישראלים אבל זה לא משהו נצחי, "אני מניח שעד שלא יהיה שם פיגוע הישראלים ימשיכו ליסוע שם".

שדמי טוען שאסור לעשות הפרדה בין כביש 443 לשאר הכבישים ביו"ש ,"בכל הכבישים ביו"ש נוסעים יהודים לצד ערבים וצה"ל מגן על הכבישים, כך צריך להיות גם בכביש 443, ההבדל הוא שביו"ש נוסעים מתנחלים וב -443 נוסעים תלא אביבים, מבחינתי אם לערבים נותנים ליסוע בכבישי יו"ש וצה"ל הוא זה ששומר על השקט, כך גם צריך להיות ב 443".

שדמי מזכיר שגם בכבישים בתוך הקו הירוק היו פיגועים, "אם מדברים על שיווין שיפתחו גם את הכביש מטלמון שמקצר את הדרך לירושלים לתנועת יהודים, אני מזכיר שהיו פיגועים גם בכביש מס' 1 וגם בכביש 6, יש תמיד איומים וצה"ל יודע לטפל בהם ויש גם מי שאחראי להעביר התרעות כך שאין סיבה לסגור כביש לתנועת יהודים".