3,500 מתנדבי קיץ הסתייעו במוקד "לאורו נלך"

מוקד הקיץ להתנדבות של ארגון "לאורו נלך" סיים את פעילותו, לאחר חודשיים של פעילות אינטנסיבית.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב באלול תש"ע

מוקד הקיץ להתנדבות של ארגון "לאורו נלך" סיים את פעילותו, לאחר חודשיים של פעילות אינטנסיבית. המוקד אשר נפתח בתחילת חודש יוני נתן מענה לאלפי בני נוער, יחידים, קבוצות ומשפחות שבחרו להתנדב במהלך החופש באופן חד פעמי או מתמשך.

פעילות המוקד נחלה הצלחה מרובה ומעל 3500 צעירים שובצו להתנדב דרך המוקד בעמותות וגופים אשר נזקקו למתנדבים.

650 מהמתנדבים היו ילדים בגילאי 14 – 10 אשר התנדבו בעיקר באריזת ואיסוף מזון לנזקקים. 3000 מהמתנדבים היו בני נוער בגילאי 15 ומעלה, אלה התנדבו במועדוניות רווחה, מרכזי יום לקשיש, שיפוץ מבנים ועוד.

הפניות למוקד הגיעו מקבוצות מרוכזות של תנועות נוער, יישובים וארגונים מכל רחבי הארץ, פניות רבות אף הגיעו מיחידים או הורים לילדים אשר  חיפשו תעסוקה מועילה לקיץ. 

סך הכל שובצו להתנדבות דרך מוקד הקיץ של "לאורו נלך" מעל 3500 צעירים שעסקו בלמעלה מ – 1000 פעילויות התנדבותיות ברחבי הארץ. 

הפעילות ההתנדבותית הייתה פורייה מאוד ובחלק מהמקרים היו פונים אשר הציעו רעיונות מקוריים להתנדבות לא שגרתית.

לדוגמא: משפחה מוזיקלית בת שישה נפשות מהישוב טלמון בחרה להתנדב ב"מרכז יום לקשיש" במודיעין שם כל בני המשפחה ניגנו ושמחו את לב הקשישים.

דוגמא נוספת היא ההירתמות של ישוב  מעון שבדרום הר חברון.  במהלך חודש שלם, יצאו כ-  20 משפחות מהישוב לחלוקת סלי מזון לנזקקים בעיר באר שבע.
 
בנוסף למקרים אלו, היו גם יוזמות מרגשות במיוחד כמו הסיפור של 15 חבר'ה לקויי ראייה מבית חינוך לעיוורים אשר התנדבו בשיפוץ אתר הליפתא – מבנה למען נוער בסיכון במטרה לתרום לאחר.

היו גם בודדים שבאו להתנדב כמו בחורה מאשקלון שפנתה באופן ספונטני למוקד ושובצה להתנדב אצל אם חד – הורית ועזרה לה עם ילדיה במהלך החופשה.

פעילות המוקד במהלך הקיץ העלתה את המודעות להתנדבות ועשייה בקרב בני הנוער והדגישה את החשיבות של עשייה למען האחר דווקא במהלך הקיץ.
 
הרב בני וורצמן, מנכ"ל "לאורו נלך", אמר לאחר סגירת המוקד, כי "אנו מודים לאלפי המתנדבים אשר פנו למוקד הקיץ ופינו מזמנם על – מנת לתרום לזולת במהלך חופשת הקיץ שלהם. לאורו נלך ממשיך את פעילותו במגוון תחומים בקרב אלפי תיכוניסטים ברחבי הארץ שייקחו חלק במערך ההתנדבותי שאנו מפעילים במהלך השנה".