אורלב: איחוד? לא עם החלק של כהנא

ח"כ אורלב כינס מאות מפעילי המפד"ל ואותת לשר הרשקוביץ על רקע המשך ההקפאה. על איחוד אפשרי אמר "לא עם החלק של כהנא".

יוני קמפינסקי , י"א בכסלו תשע"א | עודכן: 17:20

זבולון אורלב אחר הצהריים
זבולון אורלב אחר הצהריים
צילום: יוסי זליגר

"המפד"ל היא מפלגת האם ואני היו"ר"

ח"כ זבולון אורלב, כינס היום (יום חמישי) בבית סוקולוב בת"א מאות מפעילי המפד"ל, נציגים מוניציפאליים, ראשי ארגוני הציונות הדתית והסניפים וצעירי המפלגה בו הכריז על חידוש הפעילות התנועתית תוך שיתוף מרבי של הציבור.

במהלך הכנס, הודיע ח"כ אורלב, כי יש לחדש את ההתנהלות הדמוקרטית ולחדש את הרכב מוסדות התנועה.כל זאת כדי להתכונן לקראת הבחירות הבאות. "עלינו לפעול כאילו הבחירות הן בשער.אין לנו זמן נוסף לבזבז על ויכוחים פנימיים מיותרים שאין בהם כל תועלת.לוח הזמנים קצר ויש לפעול בהקדם", אמר אורלב וקרא לאחד שורות ולפעול יחד: "אין טעם לכלות את זמננו על מחלוקת העבר הן לא רלוונטיות. עלינו לפעול במשותף כדי להבטיח את העתיד".

 ח"כ אורלב אף התייחס לסוגיות המדיניות המשפיעות על השדה הפוליטי והודיע כי ”סיעתנו החליטה להתנגד באופן נחרץ לחידוש ההקפאה. לא נוכל להיות שותפים בממשלה ובקואליציה הפוגעת באופן כה אנוש וכה קשה בהתיישבות ביו"ש .איננו רוצים להפיל את ביבי וממשלת הימין, החלטתנו באה להבהיר לנשיא אובמה ולהילרי קלינטון כי אנו מדינה דמוקרטית ובידנו החופש המלא לקבל החלטות עפ"י מיטב אמונתנו והשקפת עולמנו".

אורלב אמר במהלך הכנס לערוץ 7, "הרשקוביץ ואורבך מוזמנים להיות חלק מהמהלך החשוב הזה". בנוגע לאפשרות שילוב כוחות עם האיחוד הלאומי אמר אורלב "באופן מסורתי הם פירקו את החבילה בפעם הקודמת. אולי נתאחד עם החלקים הציוניים של האיחוד הלאומי, אבל לא עם החלק של כהנא, של ארץ ישראל שלנו".

ארץ ישראל שלנו: קודם כל שאורלב יתאחד עם אורבך והרשקוביץ

תנועת ארץ ישראל שלנו פירסמה הערב הודעה בעקבות דבריו של זבולון אורלב בכנס חידוש המפד"ל בבית סוקולוב בתל אביב ולפיהם הוא שוקל להתאחד אך לא עם אנשי כהנא וארץ ישראל שלנו.

דובר מטעם תנועת ארץ ישראל שלנו אמר כי "מוזר שבכנס שכל כולו פילוג והקמת תת מפלגה בתוך הבית היהודי  מרשה לעצמו אורלב לדבר על אחדות.... מצב היחסים בין אורלב לבין חברי מפלגתו אינו מהמשופרים. זה לא סוד שכאשר אורלב נכנס לדבר במליאה הרשקוביץ יוצא. במצב דברים שכזה מצחיק שאורלב שהוא פלגן סדרתי שמקים תת מפלגה בתוך מפלגה של מפולגים מנסה להטיף מוסר".

עוד נאמר כי "בשעה שכזאת עצוב לראות את מה שקורה במפד"ל אורלב רב עם אורבך, וזה מתקוטט עם הרשקוביץ שמשתלח באורלב. הגיע הזמן שהאנשים האלה יבינו ויפנימו ששעת צרה היא למדינת ישראל ובמקום להתקוטט אחד עם השני או להשתלח בתנועות אידיאולוגיות הפועלות למען עם ישראל, הם יגלו ממלכתיות, אחריות ורצינות ויתלכד במאבק נגד ההקפאה".

מאנשי כהנא נמסר בתגובה לדברי אורלב "אורלב יכול להגיע וללמוד מה היא ציונות בישיבת הרעיון היהודי של הרב כהנא מה שאורלב וחבריו עושים זו לא ציונות אלא כיסאולוגיה. מי שיושב בממשלה המבקשת לעקור את שטחי ארץ ישראל ולהקפיא את ההתיישבות לא יכול לקרוא לעצמו ציוני".