'חיילי צה"ל עמדו קשורים וכבולים'

איתן מאיר, תושב קידה הסמוכה לעלי עין, מספר על אירועי הבוקר ועל אוזלת ידם של חיילי צה"ל שהוזעקו למקום והותקפו בברוטאליות.

שלמה פיוטרקובסקי , ח' בשבט תשע"א

ההתפרעויות הבוקר
ההתפרעויות הבוקר
באדיבות ועד מתיישבי השומרון ובנימין

איתן מאיר, תושב קידה הסמוכה לעלי עין, סיפר לערוץ 7 על אירועי הבוקר ועל אוזלת ידם של חיילי צה"ל שהוזעקו למקום והותקפו בברוטאליות.

לדבריו, "האירוע התחיל בעצם כבר לפני יומיים, בהסתערות הראשונית של כוחות הביטחון אשר הרסו את הגבעה ולמעשה נתנו אור ירוק לפורעים הערבים לנסות להגיע למקום וליישר את השטח".

מאיר מספר, כי "קבוצה ראשונה של כ-50 ערבים מהכפר הסמוך הגיעה למקום בסביבות השעה 11 בבוקר וניסתה להיכנס לגבעה" ומתאר כי "האנשים שלנו הניסו את הקבוצה הראשונה אולם לאחר זמן קצר הם חזרו יחד עם כ- 400-500 מחבריהם, והחלו לתקוף את כל מי שהיה במקום, חיילי צה"ל תושבי הגבעות וכיתות הכוננות שהוקפצו למקום", ציין מאיר.

לדבריו, "הערבים הגיעו חמושים באלות וזרקו אבנים ומכל הבא ליד לעבר החיילים. שני אנשים שלנו נפצעו ופונו לקבלת טיפול וחייל נוסף נפצע גם הוא בברכו אולם לא פונה".

מאיר זועם על אוזלת ידם של החיילים אשר היו במקום, ואשר בפקודת מפקדיהם לא ביצעו שום פעולה אפקטיבית למול הפורעים. "חיילי צה"ל עמדו קשורים וכבולים ללא כל אפשרות לתת מענה, הם ירו באוויר בצורה שאפילו לא דיגדגה לפורעים אשר המשיכו לתקוף את החיילים".

מאיר מספר כי לאחר שהתפזרו הפורעים שוחח עם החיילים, אשר שיתפו אותו בתחושותיהם הקשות, ואף ציינו כי "אנחנו מתבזים במדים".