מיכל נגרין - עולם יצירתי וקסום

המעצבת והיוצרת מיכל נגרין מספרת בראיון מיוחד לערוץ 7 מאיפה הכול התחיל, מהו סוד ההצלחה, ולמה חייבים להגשים חלומות.

תגיות: נשים
חזקי ברוך , ב' בסיון תשע"א

המעצבת מיכל נגרין פותחת בפני גולשי ערוץ 7 את עולמה היצירתי והקסום. בראיון מיוחד מספרת נגרין על הצלחתה בשנים האחרונות. 
 
את מיכל אנחנו תופסים רגע לפני שהיא עולה על מטוס לקוראטיה ושם פותחת חנות נוספת שלה. בבעלותה למעלה מ-50 חנויות בארץ ובעולם בהן נמכרים תכשיטים, חפצי נוי ולאחרונה גם אופנה, הצלחה בקנה מידה עולמי.

לאחר סיור מרתק במרכז המבקרים על ידי מנהלת הפרסום והשיווק, יפעת פסטרנק, ורגע לפני תחילת הראיון, ציפור קטנה לוחשת כי לנגרין יש קשר לראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, "הוא היה דוד של אבא שלי, אבא שלי נקרא שרוליק גרין, אני הייתי קודם גרין לאחר החתונה עם מאיר הוספתי נ' ומאז קשה לאנשים לבטא את שם המשפחה שלי. בן גוריון העלה את אבא שלי מפולניה לארץ ישראל".
 
היית רוצה שפולה תענוד את התכשיטים שלך, "אני לא יודעת אם פולה הייתה עונדת את התכשיטים שלי אבל הייתי רוצה שדוד בן גוריון היה שם את העניבה שלי".
 
מיכל מדגישה כי שם משפחתה הוא מיכל negrin ולא nagarin כפי שרבים טועים.

מאיפה הכל התחיל ?
 
"הכול התחיל שהייתי ילדה שאהבה לשחק בצעצועים, שרשראות, הייתי קורעת בגדים ומעצבת אותם אחרת. גדלתי בקיבוץ ומאוד רציתי לשנות את אותם בגדים שקיבלנו ולתפור אותם אחרת. רציתי להביע את עצמי ואתגר אותי, אמא שלי נתנה לי את האפשרות ללמוד פחות ולהתעסק יותר בתחביבים, הייתי הולכת איתה לשוק הפשפשים קונה שעונים מפרקת אותם ומציירת עליהם. קונה חומרים שאפשר לעשות מהם תכשיטים ומחלקת לחברות ולמורות. לפני 25 החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות, להתעסק רק בתכשיטים וזה מה שאני אוהבת לעשות".
 
מה סוד ההצלחה ?

"אהבה, אהבה לאנשים שאיתי, אהבה לדברים שאני עושה, אהבה לחלומות שקורמים עור וגידים, הסיפורים מאחורי כל תכשיט, שאתה אוהב מה שאתה עושה אתה מצליח".
 
במוצרי הנוי של נגרין אפשר למצוא תוכן יהודי שמשלב חדש וישן,"אנחנו מפעל ציוני שמתגאה במה שהוא עושה. בתור יהודיה אני עושה את מה שמייצג אותנו כמו חנוכיה, מזוזות, חמסה, כל מה שעושה לנו טוב. תמיד השילוב של הישן והחדש מעורב יחד, אני אוהבת לשלב תקופות, ליצור דברים שאנשים מתחברים אליו מכל העולם. אני מקווה שאני נותנת לאנשים את הרצון לחלום ולהגשים חלומות".
 
"הקהל שלי מגוון", אומרת נגרין, "אני חושבת שמה שמחבר את הנשים הדתיות לדברים שלי זה כמות האירועים שיש במגזר הדתי, האפשרות של הנשים להראות את עצמן בצורה מיוחדת עם התכשיטים שלי מסבירה את החיבור והעניין שיש בקרב הנשים במגזר הדתי, אולי יבוא היום ונראה נשים המגיעות לבית הכנסת בשבת עם בגדים של נגרין".
 
לסיום נגרין מעבירה מסר לכולנו, "תחלמו חלומות, אבל לא פחות חשוב, תגשימו אותם".טוען....