אורנה ברביבאי הועלתה לדרגת אלוף

תת-אלוף אורנה ברביבאי הועלתה היום (ה') לדרגת אלוף ומונתה לראש אגף כוח האדם בטקס חגיגי בלשכת הרמטכ"ל בבסיס "רבין" בתל אביב.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"א בסיון תשע"א

הרמטכ"ל והבעל מעניקים דרגה לברביבאי
הרמטכ"ל והבעל מעניקים דרגה לברביבאי
צילום: דו"צטוען....

תת-אלוף אורנה ברביבאי הועלתה היום (ה') לדרגת אלוף ומונתה לראש אגף כוח האדם בטקס חגיגי בלשכת הרמטכ"ל בבסיס "רבין" בתל אביב.

במעמד העלאתה בדרגה של ברביבאי השתתפו שר הביטחון, אהוד ברק, וראש המטה הכללי, רב-אלוף בני גנץ, מנכ"ל משרד הביטחון, חברי פורום המטה הכללי ובני המשפחה.

האלופה אורנה ברביבאי החליפה בתפקידה את אלוף אבי זמיר אשר כיהן בתפקידו בשלוש השנים האחרונות ויסיים 35 שנות שירות בצה"ל.

ראש האגף הנכנסת, אלופה אורנה ברביבאי, הודתה לשר הביטחון ולרמטכ"ל על האמון שנתנו בה והבטיחה להמשיך את העיסוק והטיפול בהון האנושי של צה"ל נוכח האתגרים הצפויים. אלופה ברביבאי הוסיפה ואמרה כי מינויה מהווה "אמירה ברורה לשוויון הזדמנויות".

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הודה לראש אגף כוח האדם היוצא על עשייתו רבת השנים. הרמטכ"ל בירך את אלופה ברביבאי על כניסתה לפורום המטה הכללי ואיחל לה הצלחה. הרמטכ"ל ציין כי "אורנה מקבלת את התפקיד בזכות עשייתה המוצלחת ובזכות כישוריה המקצועיים והאופן בו ביצעה את תפקידיה השונים לאורך השנים, ולא בחסד... לפניה ולפנינו עוד משוכות רבות ויעדים להשיג בנושא ניהול כוח האדם וטיפוח המשרתים בסדיר, בקבע ובמילואים ואני משוכנע בהצלחתה".

שר הביטחון, אהוד ברק, פנה לאלופה הנכנסת ואמר: "זהו רגע מרגש מאד לכל החברה הישראלית, לא רק למשפחה, לא רק לצה"ל ולא רק לנו. המינוי קודם כל נובע מהרקורד שלך כקצינה בצה"ל. את מביאה איתך את כל הניסיון, ואני בטוח ביכולתך להוביל הלאה את אגף כוח האדם אל האתגרים החדשים, ויהיו כאלה. ההגעה אל שולחן המטה הכללי של אישה מכוח כישוריה ויכולותיה הוא דבר סמלי וחשוב, אני בטוח שתדעי להבדיל בין הצורך לעשות את העבודה, כמו כל אלוף במטה הכללי, לבין העובדה שאת, ברצותך או שלא ברצותך, הפכת סמל ומושא להזדהות לחלקים גדולים בתוך החצי היותר מוצלח של החברה הישראלית. אני רוצה לאחל לך ולנו הצלחה מכל הלב ולכולנו שתהייה דרך צלחה".

ברביבאי בת ה-48 היא בת בכורה למשפחה ברוכת ילדים. היא החלה את דרכה בצה"ל עם גיוסה בשנת 1981 לחיל השלישות. היא סללה את דרכה למטה הכללי דרך פיקוד על קורס הקצינים של החיל, על לשכת הגיוס בבאר-שבע ודרך תפקידים בכירים נוספים בזרוע היבשה. בנובמבר 2003 קפצה מעל רף נוסף כשהפכה לשלישה הראשונה של פיקוד בצה"ל כשלישת פיקוד המרכז.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך בחודש שעבר על מינוייה של תת אלוף אורנה ברביבאי לראש אכ"א, "ישנה חשיבות עליונה לשילוב נשים בעמדות בכירות בפורום מטכ"ל, בצה"ל בכלל ובמשק הישראלי. המינוי הזה הוא צעד גדול בחברה הישראלית והוא מעביר מסר למדינות רבות בעולם".