הנהג הדורס: "לא יודע אם אחזור לישראל"

קלוד אייזיק, שעל פי החשד דרס למוות את לי זיתוני ביום שישי: "מבקש סליחה מכל ישראל". ולמה ברחתם? פחדנו מהכלא.

אורנית עצר , כ' באלול תשע"א

לי זיתוני ז"ל
לי זיתוני ז"ל
באדיבות המשפחה
"עשינו טעות גדולה אבל זה לא בכוונה. זו תאונה. אני רוצה שהמשפחה של הילדה הזאת תדע שזו תאונה. אנחנו עכשיו בצרפת, אבל רוצים להיות בישראל איתכם, רוצים ללכת לבית הקברות. יש לנו הרבה כאבים, אנחנו מתים מזה. אבל מה אנחנו יכולים לעשות היום? אנחנו לא יודעים".

כך אמר אתמול קלוד אייזיק, החשוד בדריסתה למוות של לי זיתוני, בראיון טלפוני לחדשות ערוץ 10. הפרקליטות בישראל והרשויות בצרפת מנהלים מגעים לגבי הסגרתם של אייזיק ובעל הרכב, אריק רוביק, אך אייזיק אמר כי איננו יודע אם ישוב לישראל.

"אנחנו רוצים ללכת למשפחה שלה ולהסביר להם שגם לנו מאוד כואב. אנחנו נשארים עם זה עד סוף החיים שלנו. הרגנו אישה יהודייה, בת 25, בשבילנו זה ממש סוף העולם, החיים שלנו מתו, אבל מה אנחנו יכולים לעשות?".

אייזיק הביע חרטה והדגיש כי לא ראה את לי כשדרס אותה. "אני רוצה להגיד לכל ישראל, סליחה. גם אני יהודי, אני מתפלל כל יום, מניח תפילין, כואב לי הלב. לא יודע למה אלוהים נתן לי לעשות דבר כזה. היינו אני והחבר שלי באוטו, היינו מסתובבים בתל אביב, קיבלנו אוטו חדש, היינו ברחוב פנקס ולא ראינו אותה בכלל. אם הייתי רואה אותה, אם הייתי יכול לעשות ברקס, משהו כדי לא להיכנס בה, אבל ראיתי אותה רק אחרי המכה".

בתשובה לשאלה מדוע ברח מהמקום אמר: "זה לא כי לא רצינו להיות איתה, ברחנו כשהתחלנו לפחד. אנחנו צרפתים, לא ישראלים, אז באותו רגע חשבנו שאנחנו נקבל שם 20 שנה בכלא. אם אני היום חוזר לישראל, במצב הזה, 20 שנה אני אקבל בבית סוהר".