בעל חנות החמוצים: הפועל לא איים ברצח יהודים

בנצי כהן, בעל חנות החמוצים משכונת גאולה בירושלים, דוחה בתוקף את הטענות לפיהן הפועל הערבי שלו איים ברצח יהודים.

עוזי ברוך , כ"ה באלול תשע"א | עודכן: 00:22

חמוצים
חמוצים
צילום: פלאש 90

בנצי כהן, בעל חנות החמוצים משכונת גאולה בירושלים, דוחה בשיחה עם ערוץ 7 את הטענות לפיהן הפועל הערבי המועסק על ידו עשרות שנים, איים ברצח יהודים.

כהן טוען כי דבריו של הלקוח אינם נכונים ושקריים, "מר שפירא התחיל משום מה לדבר על הפוליטיקה האקטואלית עם הפועל, והפועל, תוך שהוא משרת אותו, אמר לו שביום מהימים תהיה להם מדינה. כל שאר הדברים המיוחסים לפועל לא היו ולא נבראו".

"מדובר בפועל שעבד בחנות בעבר, החל מלפני 40 שנה, והיום מגיע מדי פעם לתת יד בשעות עומס.בכל השנים הללו הפועל לא הרים את קולו על מי מהלקוחות או העובדים האחרים, ובדרך כלל הוא מתרחק משיחות על פוליטיקה.לו היה הפועל מתבטא במה שמיוחס לו או אפילו קרוב לכך, הוא לא היה מסיים את שעתו בעסק שלי", מדגיש כהן.

"כבכל יום חמישי, בשעת האירוע החנות היתה מלאה באנשים שחזו בדין והדברים שהיו בין שפירא לפועל. הייתכן כי דברים כה חמורים שנאמרו לכאורה על ידי הפועל לא היו באים לידי ביטוי בצורה חמורה ומיידית, גם אם לא עלי ידי- על ידי כל הלקוחות? מר שפירא איים עלי לאחר המקרה גם בטלפון וגם במכתבים מבולבלים ולכן, באחת מהפעמים בהן התקשר אלי, ביקשתי ממנו לא להיכנס יותר לחנותי. בוודאי שלא כיניתי אותו ככהניסט ומסוכן. ובוודאי ובוודאי שלא כיניתי אותו ב'כינוי הגנאי' מרכזניק מסוכן- הוא הרי בכלל חרדי... אני משרת את לקוחותיי מזה עשרות שנים, ויעידו לקוחותיי, שרבים מהם מכירים אותי אישית, כי אין סיכוי שאתבטא בצורה המיוחסת לי, גם כלפי הגרוע שבאויבי. אני קורא למר שפירא לחזור בו מדבריו ולהתנצל בפומבי, בכל אותם ערוצים בהם פעל נגדי. במידה ולא יעשה כן, קרוב לוודאי שהקשר הבא של מר שפירא עם הבד"ץ יהיה בתביעת הלשון הרע שאגיש נגדו, בגין הנזק שגרם לי בדברי הבלע שלו".

מוקדם יותר הובא סיפורו של הרב זלמן שפירא, אחיינו של ראש ישיבת מרכז הרב, שנכנס כמו בכל יום חמישי בשנים האחרונות לקנות דג מלוח בחנות "כהן מרכז החמוצים" הממוקמת ברחוב מלכי ישראל 1 בשכונת גאולה בירושלים.

הרב שפירא סיפר לערוץ 7 כי בזמן שהערבי ארז לו את הדגים המלוחים שיגר לעברו דברים שהותירו אותו המום, "היום אני מכין לך דג מלוח אבל אנחנו עומדים לקבל מדינה ואז נשחט אתכם היהודים ונמכור אתכם כבשר מלוח". הרב שפירא שאל אותו על פשר דבריו וזה השיב לו, "הסיפור שלכם נגמר. בקרוב נשתלט על החנויות שלכם ונמכור אתכם כדגי מלוח לאחינו".

הרב שפירא פנה לאחד ממנהלי החנות, "אני לא יודע מה פשר דבריו ואם הוא מתכוון לאיומים שלו אבל אסור להעסיק ערבי כזה. למה אתה לא מעסיק יהודי?". לטענתו, בתגובה השיב לו בעל החנות "אתה כהניסט אתה יותר מסוכן מערבי. אתם, המרכזניקים, יותר מסוכנים מהערבי הזה. צא מהחנות, אתה ואנשים כמוך לא רצויים כאן". הרב שפירא ציין כי פנה ל"בד"ץ - העדה החרדית"- המעניקה את ההכשר לחנות ודרש ממנה להסיר את ההכשר למקום בעקבות הדברים. 

הרב זלמן שפירא

יודגש כי לא מדובר בחנות החמוצים של משפחת כהן בשוק מחנה יהודה שבה עובדים יהודים בלבד.