סטיב ג'ובס, מייסד אפל, הלך לעולמו בגיל 56

מייסד חברת אפל, סטיב ג'ובס, הלך לעולמו בגיל 56 לאחר מאבק ארוך בסרטן הלבלב. כך נמסר בהודעה רשמית של החברה.

ציפי בלום , ח' בתשרי תשע"ב

סטיב ג'ובס
סטיב ג'ובס
אתר החברה

המנכ"ל לשעבר ומייסד ענקית הטכנולוגיה "אפל", סטיב ג'ובס, הלך לעולמו בגיל 56, כך נמסר בהודעת החברה.

"הזוהר, התשוקה והאנרגיה של סטיב היו המקור לאינספור המצאות שהעשירו ושיפרו את חיי כולנו. העולם הפך לטוב בהרבה בזכותו", נמסר בהודעת החברה. "החברה הפסידה גאון עם חזון ויצירתיות, והעולם הפסיד אדם נהדר", הם הוסיפו. "הוא השאיר אחריו חברה שיכולה רק לצמוח, ורוחו תישאר היסוד של אפל לנצח".

ג'ובס הודיע על כך שהוא סובל מסרטן הלבלב בשנת 2004, וחמש שנים לאחר מכן עבר השתלת כבד. בחודש ינואר האחרון הוא לקח חופשת מחלה לפני שהתפטר מהיות מנכ"ל החברה בחודש אוגוסט, והעברת התפקיד לטים קוק. הוא נשאר יו"ר החברה.

הבוס הגדול של מיקרוסופט, ביל גייטס, אמר כי "ההשפעה העמוקה של ג'ובס תורגש גם בעוד דורות רבים שיבואו", והוסיף: "עבור אילו מבינינו, שהיה להם המזל הגדול לעבוד איתו, זה היה כבוד גדול. אני כבר מתגעגע אליו מאוד".

נשיא ארצות הברית, ברק אובאמה, גם הוא הביע תנחומים, ואמר: "מישל ואני נעצבנו מאוד לשמוע על מותו של ג'ובס. הוא היה אחד הממציאים האמריקאים הגדולים ביותר- אמיץ מספיק בשביל לחשוב לבד ולהאמין כי הוא יכול לשנות את העולם, ומוכשר מספיק בשביל לעשות זאת".

גם ראש העיר של ניו-יורק, מייקל בלומברג, אמר: "אמריקה הפסידה גאון, שייזכר לצד אדיסון ואיינשטיין, שרעיונותיו ימשיכו לעצב את העולם של דורות רבים".

ג'ובס בנה לעצמו תדמית של מנהיג דורש, שיכול לקחת נישות של טכנולוגיות ולהפוך אותן לפופולאריות בעולם הגדול. לזכותו רשומים ה-iMac, ה-iPod, וה-iPhone שהשיק רק אתמול את הגרסה החדשה שלו.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il