נתניהו: במזה"ת שלום עושים עם החזק

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ניצל את פתיחת מושב הכנסת לצורך התייחסות למצב הבטחוני, ליחסים עם ארה"ב ומדינות האיזור ולכלכלה.

חזקי ברוך , ג' בחשון תשע"ב

מה הוא חושב. נתניהו
מה הוא חושב. נתניהו
פלאש 90

נפתח המושב הרביעי של הכנסת

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ניצל את פתיחת מושב הכנסת לצורך התייחסות למצב הבטחוני, "תפיסת הביטחון לא יכולה להישען על הגנה בלבד היא חייבת לכלול יכולת תקיפה אשר מהווה את ההרתעה של ישראל".

"שני עקרונות מכוונים אותנו, האחד, "הקם להרגך השכם להרגו" והשני "הפוגע בנו דמו בראשו. במשך 2000 שנה עמנו לא יכול היה לקיים את שני העקרונות הללו כדי להגן על עצמו אך כל זה השתנה עם הקמתה של מדינת ישראל והקמת צה"ל", הוסיף נתניהו.

נתניהו ציין, "המציאות מציבה לפנינו הזדמנויות שלעיתים לא רואים אותן. ישראל הופכת לכוח עולה בתחום ה"סייבר", לוחמת המחשבים, והיכולות המיוחדות של ישראל בתחום הזה מביאות מדינות גדולות וחשובות לרצות לשתף איתנו פעולה. זהו העתיד ואנחנו כבר שם".

נתניהו התייחס גם למו"מ המדיני ואמר, כי "במזרח התיכון שלום עושים עם החזק ולא עם החלש. ככל שישראל תהיה חזקה היותר השלום יהיה קרוב יותר. אנו מוכנים לפשרות אבל איננו מוכנים להפקרות בטחונית".

"ארצות הברית עומדת לצידנו במאבק נגד הנסיון הפלסטיני להכרה במדינה באו"ם ואנחנו מעריכים זאת מאוד. אני יודע שהיו כאלו שפקפקו בעוצמת הברית הזו אשר מבוססת על ערכים משותפים ומטרות משותפות. ארה"ב רואה כמונו חשיבות רבה בשמירת ההסכמים שלנו עם מצרים ועם הממלכה ההאשמית בירדן", ציין נתניהו.

נתניהו ציין את היחסים עם טורקיה ואמר, כי "ראינו שגם כשיש חילוקי דעות קשים בינינו אנו מסייעים זה לזה בעיתות של צרה כתוצאה מאסונות טבע, כך נהגה טורקיה בשעת השריפה בכרמל וכך עשינו אנו בשבוע שעבר. אני מקווה שבעתיד נמצא את הדרך לשפר את היחסים בין המדינות".