אבא של גלעד שוב באוהל

גואל הקרקעות, משה זר מתייצב מול בית ראש הממשלה בדרישה: "אל תגזלו ממני את הקרקע שקניתי בכסף מלא". גם ברמת גלעד יוקם מאהל ענק.

ישי קרוב , י' בכסלו תשע"ב | עודכן: 13:02

טעות יקרה. משה זר
טעות יקרה. משה זר
פלאש 90

משה זר ותושבי רמת גלעד יצאו היום (שלישי) למאבק ציבורי בו הם דורשים לקבל צדק אמיתי, ולאשר את היישוב הבנוי על אדמותיו הפרטיות של זר אותם מנסים לגזול ארגוני השמאל והערבים בחסות המדינה.
 
בשעה 12:00 בצהרים הקים מחדש משה זר, אביו של גלעד זר הי"ד את אוהל המחאה בסמוך לבית ראש הממשלה, כשבמקביל הוקם מאהל ענק ברמת גלעד אליו יגיעו אלפי תומכים, תוך היערכות למאבק נחוש בגירוש המתוכנן של היישוב רמת גלעד.

משה זר קורא לראש הממשלה ולשרי הממשלה לפעול לעשיית צדק ולמנוע את גזל אדמותיו אותם קנה בכסף מלא לפני 29 שנים, ואשר אותם מנסה המדינה לגזול ולהחריב את רמת גלעד שהוקמה לפני עשור תוך גירוש 10 משפחות ו-30 ילדיהם.

בראיון לערוץ 7 אמר הבוקר זר, "אני מעבד את האדמה כבר 30 שנה ויש לי צילומי אויר המוכיחים זאת  ועד היום אף אחד לא בא לטעון נגד האחזותי בקרקע. היום באים וטוענים שזו קרקע של פלסטינאי למרות שקניתי בכסף מלא את הקרקע".

הוא סיפר "הקמתי על הקרקע הזו שכונה קטנה על שם בני בכורי שהיה קב"ט המועצה האזורית והקים את מערך האבטחה בישובים. מדוע רוצים לגזול ממני את הקרקע ולהחריב את השכונה. זאת הנחמה היחידה שיש לנו על רצח גלעד, אין לנו נחמה אחרת. אני מאמין שאפגוש אוזן קשבת".

משה זר מול בית ראש הממשלה
 
כזכור את הקרקע קנה משה זר לפני 29 שנה בכסף מלא. המוכר הערבי העביר את שטרי הבעלות על החלקות לידי זר אך מחשש לרצח, סירב לחתום על אחד מהם. במהלך השנים עיבד זר את הקרקעות ללא כל הפרעה וללא אף דרישת בעלות מצד הערבי ויורשיו. אך הופלה לרעה על ידי המינהל כאשר סרבו  לרשום את הקרקע על שמו מכח עיבוד וחזקה של עשר שנים, כפי שקובע החוק העותמאני.
 
בעקבות העתירה שהגיש לבג"ץ ארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" שאליה סירבו יורשי המוכר הערבי להצטרף, נידונה שאלת חוקיותו של הישוב. טענתו של משה זר לבעלות על הקרקע, והעובדה שאין טענת בעלות של ערבים לשטח, לא הפריעה למדינה להודיע לבג"ץ כי בכוונתה להחריב את רמת גלעד עד לסוף שנת 2011, בטענה שמדובר ב"קרקע פרטית ערבית".

יש לציין כי אותה פרקליטות נוקטת דין שונה באותו אדם, כאשר רק לפני שנים ספורות נבנו בישוב ברקן עשרות יחידות דיור, על קרקע פרטית של משה זר. זר עתר לבית המשפט בדרישה לפנות את הפולשים, אולם במקרה זה שופטי בג"ץ קבעו כי "בתים בנויים לא הורסים", ופסקו כי במקום להרוס את המבנים, יפוצה זר כספית.

מרכז מטה המאבק "מאשרים את היישובים", נחי אייל אמר הבוקר כי "מדובר בהתנהלות מבישה של המדינה שגוזלת אדמות פרטיות של אדם ששילם עליהם ממיטב כספו. בית משפט העליון מוכיח שוב ושוב מדוע מעמדו הידרדר כל כך כאשר הפך למוציא לפועל של ארגוני השמאל הקיצוני שהצדק מהם והלאה. מדובר באותו אדם שכשגזלו אותו בג"ץ קבע כי לא הורסים בתים, אך כשיש ספק קל לגבי קרקע אחרת בבעלותו, אותו בג"ץ קובע כי חייבים להרוס בתים ולגרש משפחות. אם הפרקליטות בשנאתה למתיישבים לא מסוגלת, אזי על ראש הממשלה והשרים קיימת החובה להתערב ולעשות צדק אמיתי".