וועד המתיישבים:
"לסגור את החטיבה היהודית בשב"כ"

דיון בהארכת מעצרם של שישה פעילי ימין שנעצרו באשמת 'ריגול' ייערך בצהרים. וועדי המתיישבים: אם הפכנו לאויב סגרו את החטיבה היהודית.

אורנית עצר , ח' בטבת תשע"ב

מעצר הפעילים
מעצר הפעילים
פלאש 90

דיון נוסף בהארכת מעצרם של שישה פעילי ימין ייערך היום (שלישי) בצהרים. השישה נעצרו באשמת 'ריגול' בעקבות פעולתיהם להתרעה וקריאה למתיישבים לעצור את כוחות הצבא בדרכם להרס בתים בהתיישבות ביו"ש.

מחוץ לדיון תתקיים עצרת של רבנים וח"כים שתמחה על טירוף המערכות ותיאטרון האבסורד אליו נגררה המערכת המשפטית בניסיונותיה להטיל אימה ולהשתיק את המתיישבים ביו"ש, כלשונם.

מנהלת ארגון זכויות האדם ביש"ע, אורית סטרוק טוענת כי "מדובר בשימוש ציני ומרושע בסעיפי חוק לצרכים פוליטיים פרסומיים שבכלל לא ראוי לדון עליהם. מי שמעיין בסעיף הריגול ברור לכל שאי אפשר יהיה להאשים אותם בזה".

"התקופה הזו מזכירה את ימי ההתנתקות האפלים שבה חוסמי כבישים, פעולה שמפגינים ממגזרים רבים השתמשו בה, הואשמו לראשונה על פי סעיף 'סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה'. אם מדינת ישראל תמשיך להתנכל למפגינים ולעצור אותם באשמות מטורפות כאלה זה יהיה סוף וקץ לדמוקרטיה", מוסיפה סטרוק.

"אני קוראת לכל מי שהדמוקרטיה יקרה לליבו להתנגד בתוקף למהלכים האלה שמסוכנים לדמוקרטיה פי כמה וכמה מתיקון לחוק לשון הרע", מציינת סטרוק.

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, סא"ל (במיל.) איציק שדמי, מזהיר כי "המערכת המשפטית ומערכת האכיפה משדרות בעיקר פאניקה והיסטריה. אם כמה מתנחלים ששולחים סמסים על כוחות של הצבא ומודיעים על פינוי נחשבים מרגלים נאשמים בעבירת ריגול זה רק מגחך את העניין. זה בערך כמו שאדם שהרג יתוש יואשם בציד ללא רשיון".

לדבריו, "אם יהודי יו"ש הפכו לאויב אולי הגיע הזמן שהחטיבה היהודית בשב"כ תיסגר ותעביר את הטיפול בהם לאגף הערבים המטפל באויבים או למוסד שעוסק בעבודות ריגול".

שדמי הוסיף ואמר, "אני פונה אל אנשי המערכת הפוליטית וכל 'אבירי הדמוקרטיה' למיניהם - עכשיו זה הזמן להוכיח אם הדמוקרטיה באמת יקרה לליבכם או שזכות ההפגנה וחופש הביטוי הוא זכות ששמורה רק ל'מיעוט הנאור'".

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר אמר כי "ועד מתיישבי השומרון מפעיל כבר מספר שנים מוקד חירום המקבל קריאות של תושבים המדווחים על תנועה חריגה של כוחות צה"ל כדי להתריע על כוונות לגירוש והרס של כוחות הביטחון. יש לנו עשרות אלפי אנשים שביקשו להיות מנויים על שירות זה של מסרונים והוא הוכיח את עצמו לא אחת. אם פעולה זו-שלעניות דעתי היא דמוקרטית לחלוטין וקוראת לאנשים לבצע פעולות מחאה לגיטמיות, ואין לה שום קשר לאירועים בחטיבת אפריים- היא פעולת ריגול, אם כך, אז גם אני מרגל".