האם שר המדע ישתתף בכנס "נאמני תורה ועבודה"?

השר צפוי להשתתף באירוע של "נאמני תורה ועבודה" בגבעת שמואל במוצאי שבת הקרובה. תושבים מבקשים ממנו לבטל את השתתפותו.

יוני קמפינסקי , ט' בטבת תשע"ב

הרשקוביץ
הרשקוביץ
פלאש 90
תושבים בגבעת שמואל קוראים הערב (רביעי) לשר המדע, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ לא להגיע לאירוע שמקיימת תנועת "נאמני תורה ועבודה" עד שיודיעו מנהלי התנועה כי הם מתנתקים מהקרן החדשה לישראל.
 
במכתב שנשלח לשר נכתב: "תנועת נאמני תורה ועבודה הינה תנועה לגיטימית ואנחנו אף מזדהים עם חלק ממטרותיה. לצערינו התברר שתנועה זאת נתמכת ע״י הקרן החדשה לישראל - קרן אשר תוקפת יום ביומו את זכות קיומה של מדינת ישראל ואת זכותו של העם היהודי".
 
"כתושבי גבעת שמואל וכציוניים דתיים אנו מבקשים מכבוד השר הרשקוביץ, לא להגיע לכנס של תנועת 'נאמני תורה ועבודה' במוצאי שבת הקרובה, כל עוד התנועה נתמכת ע"י הקרן הנ"ל". במכתב התבקש השר לדבר עם קברניטי תנועה שיפסיקו לקבל מימון מגוף זר זה.

במכתב הודגש כי חבירתם של ציונים דתיים לקרן לישראל חדשה הינה "מסוכנת", כהגדרתו, ונותנת לגטימציה לקרן בקרב יהודים בחו״ל.
 
לאור הפנייה הזו נמסר הערב כי השר הרשקוביץ זימן ללשכתו את נציגי "נאמני תורה ועבודה" ו"רעננים" כדי לדון בדרכים למנוע את נסיונה של הקרן החדשה להשפיע על הלכי הרוח בציונות הדתית. הפגישה תתקיים בשבוע הבא.
 
לדברי השר הרשקוביץ, הוכח בעבר כי הקרן החדשה חותרת תחת מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ופועלת נגד חיילי צה"ל. פעילותם הן של ״נאמני תורה ועבודה״ והן של ״רעננים״ מבורכת ומעצימה את הציונות הדתית. במקום ליצור מחלוקות פנימיות, יש להתאחד ולפעול בכוחות משותפים.