אחרי עשור: חיילים במדים בהר הבית

חיילי הצנחנים עלו השבוע להר הבית כשהם לבושים במדי צה"ל - לראשונה מזה עשור. ב'קרן למורשת הר הבית' מברכים.

ישי קרוב , ט"ז בטבת תשע"ב

תיירים בהר הבית
תיירים בהר הבית
פלאש90

חיילי צה"ל עלו השבוע להר הבית כשהם לבושים במדי צה"ל - לראשונה מזה עשור, וסיירו במסגד אל אקצה.

יו"ר הקרן למורשת הר הבית, יהודה גליק, סיפר לערוץ 7 כי הסיור התקיים לאחר זמן רב בו המשטרה התנגדה לסיורים אלו, "היה על זה דיון בועדת הפנים של הכנסת וח"כ ציפי חוטובלי, ח"כ אריה אלדד וח"כ דני דנון שאלו את המשטרה איך יכול להיות שלא ניתן לחיילים לעלות להר".

"פתאום אנחנו רואים שהתפרסם באתרי האינטרנט הערביים, תמונות של חיילי צה"ל בהר הבית", אמר גליק, "אנחנו לא ידענו על כך". גליק סיפר שמי שהדריך את החיילים, הוא מנהל בית הספר לתיירות של 'מכון לנדר', עמי מיטב.

"זה בהחלט מדהים", ציין גליק בהתרגשות, "גם הקשר המיוחד של הצנחנים להר הבית וגם העובדה שכל הזמן ח"כ דרשו שהחיילים יכנסו עם מדים והמשטרה אמרה שזה מסוכן ופתאום אנחנו רואים שזה לא מסוכן".

גליק בירך את המשטרה וצה"ל על הסיור, "אני מברך על זה ואני מקוה שזו התחלה של תקופה חדשה, שכל חייל בצה"ל יסייר בהר הבית במסגרת סיורי החובה".

ח"כ ציפי חוטובלי אמרה בעקבות הפרסום, "מאז שצעק מוטה גור 'הר הבית בידינו', מדינת ישראל שומטת במעשיה את אחיזתנו במקום. לא ייתכן שחייל במדים לא יוכל לעלות למקום היסטורי זה. המאבק הזה נשא פרי".

חוטובלי הוסיפה כי "כעת עלינו לפנות למאבק הבא - התרת תפילת יהודים במקום. רק כשמדינת ישראל תראה ריבונות אמיתית בהר הבית נוכל לדעת אל נכון שההר בידינו".