החרפת המאבק בתנובה: שביתה בת 24 שעות

ועד העובדים יקיים הערב שביתת אזהרה למשך 24 שעות במרכזי ההפצה למוצרי חלב של החברה.

ישי קרוב , ה' בניסן תשע"ב

קוטג' תנובה
קוטג' תנובה
צילום: פלאש 90

וועד העובדים של 'תנובה' החליט הערב (רביעי) להחריף את צעדי המאבק.

וועד העובדים הודיע למחלקים ועוזרי המחלקים שהינם דור ב' קבועים במרכזי ההפצה בצפון, במרכז ובדרום, לא להגיע לעבודתם למשך 24 שעות.

המשמעות הישירה בפועל היא אי יציאתם של קווי חלוקה ממרכזי ההפצה וכי נקודות מכירה ברחבי הארץ לא יקבלו את מוצרי החברה.

בנוסף, תקיים הערב נציגות העובדים אסיפת הסברה לעובדי מרכז ההפצה של איזור המרכז. העובדים יתכנסו ויקבלו  סקירה על  הקיפאון במו"מ בנושא הסכם השכר ועל הצעדים הננקטים. לאור האסיפה, ייתכן ויהיה עיכוב ביציאה של קווי חלוקה מסוימים.

וועד העובדים מחריף את צעדיו לאור התבצרותה של הנהלת החברה בעמדותיה. בועד אמרו כי  "ההנהלה בחרה בדרכים שונות להכפיש את עובדי תנובה המסורים באמצעי התקשורת ועל כך אין הם מוכנים לעבור בשתיקה".

"עובדי תנובה נותנים מעצמם רבות לחברה. בכל עת הם מצהירים עד כמה חשובה להם החברה", אמר הערב אחיאב שמחי, יו"ר ארגון העובדים. "אך אנו לא נוכל לקבל השתלחות ישירה בעובדים. העובדים רוצים להתפרנס בכבוד וראוי שההנהלה שתבין זאת. אנו קוראים להנהלה לחזור בה מדבריה ולשבת איתנו למו"מ עינייני בנושא הסכם השכר. אנחנו מייצרים את מוצרים, אנחנו מייצרים את הרווחים ומן הראוי שנזכה לכבוד ולהתייחסות הראויים לנו כעובדים מסורים".

בשבוע שעבר הפסיק וועד העובדים את אספקת הקוטג', למעט בתי חולים ובתי אבות, וכן מוצרי השוקו השונים. החל מיום הופסק שיווקם של כל המוצרים מסדרת 'יופלה'. במקביל הפסיקה הנהלת החברה את ייצורם של המוצרים הללו.

במקביל, שלחה ההנהלה מכתבים לעובדים בקווי הייצור בהם נכתב כי קיימת ירידה בכמות העבודה ולכן אין צורך בעבודתם בפועל. ההנהלה מצהירה במכתבים כי מדובר בשביתת מגן, אך כאמור אין מדובר בשביתת מגן מאחר והנהלת החברה לא הודיע על כך כדין מראש.