הגרעין התורני בלוד - הגדול ביותר בישראל

גרעין אלישיב המונה כ 300 משפחות צפוי להתרחב בתוך חודשיים ל 500 משפחות. בתחילת אוגוסט צפוי אכלוס ראשון של משפחות.

ניר הר זהב , י' בסיון תשע"ב

רב הגרעין עם הרוכשים
רב הגרעין עם הרוכשים
יח"צ

הגרעין התורני 'אלישיב' בלוד מונה היום 300 משפחות ובקיץ יכנסו כ-200 משפחות, מתוכן 125 בפרוייקט רמת אלישיב. 
 
בערב ההיכרות שנערך עבור רוכשי הדירות צעירים וצעירות בני הציונות הדתית השתתפו ראש העיר לוד מאיר ניצן שפנה אל הרוכשים וסיפר "שהגעתי לעיר מצאתי את הגרעין התורני שהוא נקודת אור בשביל העיר הזו, נקודה שיכולה להאיר יותר אם יצטרפו אליה אנשים כמוכם, העיר לוד זקוקה לכם אולי יותר מכל מקום אחר בארץ ישראל, העירייה עומדת לימינכם כדי לשרת אתכם, אין ספק שלא הכל מסודר אבל יש רצון טוב ויש גם עזרה גדולה מהממשלה על מנת שנוכל להתקדם. זרועותינו פתוחים לקבל אתכם כאן. ערך רכושכם רק יעלה, תשאלו את אלה שקנו קודם איך הנכס שלהם עלה. אני רוצה להגיד לכם שהבניה תימשך ובהמשך לגרעין תקום שכונה נוספת של 900 יחידות דיור"
 
הרב ישראל סמט רב הגרעין סיפר לרוכשים הצעירים על החיים התורנים שיש בגרעין וכן על החשיבות והצורך לפעול בתוך החיים "הצלחנו ליצור חברה שנעים לחיות בה"
 
ח"כ לשעבר נחום לנגנטל מיוזמי הפרוייקט סיפר למשתתפים כיצד הצליח לרתום את חברת קרדן נדל"ן להשקיע בבניית השכונה והביע את התרגשותו נוכח התגשמות הפרוייקט והאיכלוס הקרוב של השכונה.
 
יורם קרן מנכ"ל קרדן נדל"ן "את רמת אלישיב הקמנו מתוך הבנת הפוטנציאל הכלכלי של בניית דירות למגורים במיקום שהוא במרכז הארץ ונגיש למקומות תעסוקה ומרכזי קניות, כל זאת יחד עם מענה לצרכיהם של המשפחות בתחום החינוך, תרבות הפנאי וחיי קהילה מלאים ברוח הציונות הדתית".

גם שילה אדלר מנכ"ל הגרעין לא יכול היה להסתיר את ההתרגשות שאחזה בו "הפכנו חלום למציאות, הפכנו חלום ללבנים החזון של הגרעין, להתיישב בעיר ולתת לה תנופה גדולה קדימה, מתממש בזכות אותן המשפחות שבאות לכאן".