השרים והח"כים מישראל ביתנו יצביעו נגד החוק

שר החוץ אביגדור ליברמן, הודיע לפני כניסתו לועדת חוץ וביטחון כי גם השרים וגם חברי הכנסת מישראל ביתנו יצביעו נגד "חוק ההסדרה".

חזקי ברוך , ט"ז בסיון תשע"ב

השר ליברמן
השר ליברמן
צילום: פלאש 90

ישראל ביתנו מצביעה נגד

יו"ר ישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן, הודיע לפני כניסתו לועדת חוץ וביטחון כי גם השרים וגם חברי הכנסת מסיעתו יצביעו נגד "חוק ההסדרה" שיעלה היום להצבעה בכנסת.

בהודעתו אמר ליברמן: "סך כל ההחלטות שהתקבלו בנושא האולפנה מספקות כל בר דעת. גם מפתחים את ההתיישבות ביו"ש, גם בונים בתים, גם נותנים פיצויים, גם מזיזים את הבתים בשכונה, גם מקימים ועדת שרים לענייני התיישבות וגם היועמ"ש קבע שהמקרה של גבעת האולפנה לא יהווה תקדים".

"כל החבילה יחד היא משהו שאנו בישראל ביתנו יכולים לחיות איתו ובכוונתי להצביע עם הממשלה נגד חוק ההסדרה", הוסיף.

אתמול דווח כי ש"ס צפויים להיעדר מההצבעה בכנסת על הצעת החוק. שר ההסברה והתפוצות, השר יולי אדלשטיין, נותר אחרון שרי הליכוד שמתכוון לתמוך בחוק ההסדרה למרות איומי ראש הממשלה נתניהו. זאת לאחר שבתחילה שרים נוספים הצהירו שיתמכו בחוק.

עדיין לא ברור כיצד יצביע השר דניאל הרשקוביץ. השר ישראל כץ, שהביע תמיכה בהצעת החוק, אינו שוהה בארץ ויקוזז בהצבעה. השר סילבן שלום אינו בארץ ולא צפוי לחזור בזמן להצבעה.

כזכור השר כץ דווקא הביע את תמיכתו בהסדרה וקבע כי אינו חושש מהאיום ולפיו חקיקה שכזו תוביל את קברניטי המדינה לבית הדין בהאג. הוא אף קבע כי יהיה נכון לעמוד בפני בית הדין הזה כדי להסביר את עמדת ישראל בנושאי ההתיישבות.

ביממות האחרונות הפעילו גורמי ימין מכבש לחצים בכיוונם של השרים כץ ושלום העושים בחו"ל, וביקשו לשוב לארץ ולקיים את הבטחותיהם לציבור נאמני ההתיישבות ולתמוך בחוק ההסדרה.