שוחררו החשודים בהצתת המסגד

קטינים שנעצרו בחשד להצתת מסגד בכפר ג'בע שוחררו הבוקר ממעצר. השופטת הבהירה כי לא חלה התקדמות בחקירה וכי הראיות חלשות למדי.

אורנית עצר , ה' באב תשע"ב

המסגד שהוצת
המסגד שהוצת
פלאש 90

פרשייה נוספת של הצתת מסגד שהתחילה ברעש גדול, הסתיימה בקול ענות חלושה. בית המשפט הורה היום לשחרר את החשודים בהצתת המסגד בכפר ג'בע למעצר בית עד יום חמישי הבא. השחרור בהסכמתה של המשטרה.
 
כזכור, ביום רביעי בשבוע שעבר עצרה המשטרה שני נערים קטינים בברמת מגרון ובחוות גלעד. השניים נעצרו ונלקחו לימ"ר ש"י במעלה אדומים, שם נחקרו בחשד למעורבות בהצתת מסגד בכפר ג'בע הסמוך ליישוב אדם שבבנימין. המסגד הוצת סמוך לפינוי שכונת האולפנא בבית אל ונמצאו בו כתובת "תג מחיר-גבעת האולפנא". עם המעצר פרסמה המשטרה הודעה לפיה נעצרו שני חשודים בהצתת מסגד. טענת המשטרה בעת המעצר הייתה כי ישנה תשתית ראיות מבוססת במקרה המדובר.
 
יום לאחר המעצר הובאו השניים לבימ"ש השלום להארכת מעצר. על אף דרישת המשטרה להאריך את מעצרם בעשרה ימים, הואיל השופט להאריך את המעצר בחמישה ימים בלבד. עמותת חננו, המייצגת את הנערים, הגישה ערר על המשך המעצר. למחרת נידון הערר בביהמ"ש המחוזי בפני השופט צבי סגל. על אף שדחה את הערר של "חננו", ציין השופט סגל כי הראיות חלשות ובאם לא תחול התפתחות בחקירה השניים ישוחררו ביום שני.
 
אתמול החליטה שופטת בימ"ש השלום בירושלים, מרים ליפשיץ, לשחרר את השניים. לדבריה לא חלה התקדמות בחקירה וכי הראיות עצמן חלשות למדי. השופטת פסקה כי הנערים יפקידו סכום של 4,000 ₪ וישהו במעצר בית עד מחר יום שישי הקרוב. כמו כן ניתנה פקודת השחרור רק ליום למחרת (היום).
 
עו"ד עדי קידר שייצג את הנערים מטעם עמותת חננו, הגיש ערר לביהמ"ש המחוזי על המשך תנאי השחרור ובמקביל הגישה אף המשטרה ערר על שחרורם ממעצר.
 
הבוקר הגיעו שני הצדדים להסכמה כי השניים ישוחררו למעצר בית עד יום חמישי הבא מבלי שיצטרכו להפקיד אף סכום כערבות.
 
בתגובה לסיום הפרשה אומר עו"ד עדי קידר מעמותת חננו כי, "עוד פרשה עגומה של הצתת מסגד, מבית היוצר של ימ"ר ש"י, ירדה לטמיון. אנו מאוד מקווים כי משטרת ישראל תסיק את המסקנות ולא תמהר בעתיד לעצור חשודים, בעיקר קטינים, שמעורבותם בפרשה מוטלת בספק".