שוטרים במגרון, פעילים מתבצרים

אנשי משרד הביטחון הגיעו הבוקר למגרון על מנת להיערך לפינוי ולעמוד בקשר עם התושבים. במקביל פעילי ימין התבצרו על אחד הגגות.

חזקי ברוך , ט"ו באלול תשע"ב | עודכן: 10:34

מגרון הבוקר.
מגרון הבוקר.
חזקי עזרא

כוחות משטרה הגיעו הבוקר (ראשון) לישוב מגרון כדי לחלק צווי פינוי לתושבים.

כעשר מהמשפחות המתגוררות בישוב עברו במהלך הלילה לישוב עפרה, כך גם גן הילדים של הישוב. המשפחות שעזבו את הישוב בחרו שלא לארוז את חפציהן בעצמן. הכוונה היא להישאר בעפרה עד להשלמת הכשרת המבנים שבגבעת היקב לקליטתן למגורים.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, הגיע הבוקר למגרון לקראת פינוי הישוב. במקום נוכח גם מפקד מחוז ש"י במשטרה, ניצב עמוס יעקב.
 
לעומתן חלק אחר של המשפחות החל לארוז את חפציהן במהלך הלילה. למבנים נכנסו מספר פעילי ימין שהגיעו מחוץ לישוב והודיעו שלא יעזבו את המקום.
 
פעילי ימין שהגיעו במהלך הלילה לישוב, החלו להתבצר על אחד הגגות בישוב וכוחות משטרה מפנים אותם. המתבצרים פונו מהכניסה האחורית של הישוב.
 
תושבי מגרון עצמם פרסמו הלילה הודעה מסכמת ובה נאמר: "השבוע יעלו כוחות ההרס שליחי נתניהו בגין ויעלון, להרוס את מגרון. תושבי מגרון כואבים ונבגדים מוחים על ההרס המיותר והאומלל שעתיד להתרחש כאן. תושבי מגרון מעולם לא שתפו ולא ישתפו פעולה עם הרס יישובם. אנו קוראים לכל אדם בריא בנפשו וישר דרך לצאת מביתו, למחות, לזעום ולזעוק יחד איתנו על העוול הנורא וההרס האומלל שממשלת הליכוד מעוללת בימים אלו. נאמר לכל מבקשי רעתנו: לא נסכים ולא נישבר. היום כולם כבר יודעים: סיפור מגרון ייגמר בשני ישובים לפחות!".
 


טוען....