ריבלין: יש להסדיר מגורים באדמות שנרכשו כדין

יו"ר הכנסת ביקר בחוות גלעד ורחלים והעריך כי אם אובמה ייבחר שוב יהיו קשיים בנוגע לביצור ההתיישבות.

יוני קמפינסקי , י"ד בחשון תשע"ג

ריבלין ומסיקה ביקב ברחלים
ריבלין ומסיקה ביקב ברחלים
מועצה אזורית שומרון

יו"ר הכנסת מבקר ברחלים

יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין סייר היום (ג) בשומרון כאורחו של ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה והיחידה האסטרטגית במועצה.

במסגרת הסיור, בו השתתפו גם מנהל היחידה האסטרטגית ויועצו של מסיקה יוסי דגן ובועז העצני מועד המתיישבים, קיים יו"ר הכנסת לראשונה וביקור רשמי  בחוות גלעד , וכן ברחלים. בחוות גלעד פגש ריבלין את משה זר, שרכש את הקרקעות עליהן הוקם המקום, את בנו איתי מייסד הישוב ואת חברות וחברי ועד הישוב.

התושבים סיפרו לריבלין על בעיות בדרכי גישה ותשתיות בסיסיות כמו חשמל ומים. יו"ר הכנסת  רובי ריבלין הקשיב לתושבים, שאל שאלות רבות, והכריז: "בכל מקום שיהודים יושבים על אדמות שנרכשו בכסף מלא, על הממשלה לסייע בהסדרת מגוריהם וביצירת תשתיות מתאימות".

ריבלין הוסיף: "אנחנו נמצאים בתקופה של ממשלת מעבר, אך הדבר מונח לפתחה של הממשלה הבאה". ריבלין העריך, כי תהיה אשר תהיה הממשלה הבאה, היא תמשיך להיות מתואמת עם הממשל האמריקני בשלל נושאים, וכי "גישתו המדינית של אובמה ידועה לנו היטב מניסיון העבר. אני מעריך כי אם הממשל הקיים ייבחר בשנית, לצד שיתוף הפעולה החיובי, יהיו לממשלה הבאה גם קשיים בצד המדיני ובצד הביטחוני בכל הנוגע לביצור ההתיישבות".

לאחר מכן ביקר בישוב רחלים, וביקב הבוטיק "טורא" שבמקום. יו"ר הכנסת נועד עם יו"ר הועד יוסי מרגלית ועם בעלי היקב, ורד וארז בן סעדון, ושמע על צפייתם לחתימה בפועל על תכנית המתאר של הישוב.

ראש מועצת השומרון גרשון מסיקה אמר: "אנו מצפים ממשלת ישראל לנהוג כבעל בית ולאפשר את הליכי התכנון והבניה ביהודה ושומרון כמו בכל אזור אחר בארץ".