סקר: הליכוד - 36, הבית היהודי - 13

סקר ערוץ הכנסת מעיד על התחזקות ממשית לרשימת "הבית היהודי" בעיקר על חשבון היחלשות מסויימת לרשימת "הליכוד ביתנו".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ט בכסלו תשע"ג

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום מסך

סקר מכון פאנלס המתפרסם בצהריים (חמישי) בערוץ הכנסת (99) מעיד על המשך היתרון לגוש הימין, תוך כדי שינויים מסוימים בחלוקת המנדטים הפנימית בתוך הגוש.

רשימת הליכוד - ביתנו זוכה בסקר זה ל- 36 מנדטים בלבד, לאחר שאיבדה מנדטים ככל הנראה לרשימת "הבית היהודי" אשר תופסת את משבצת המפלגה השלישית בגודלה עם 13 מנדטים.

את גוש השמאל ממשיכה להוביל מפלגת העבודה עם תוצאה של 18 מנדטים, כשלצידה התנועה של ציפי לבני עם 9 מנדטים ו"יש עתיד" של יאיר לפיד עם ירידה מסויימת ל-7 מנדטים.

מפלגת ש"ס זוכה בסקר ערוץ הכנסת ל-9 מנדטים ואילו המפלגה החרדית השניה, יהדות התורה, זוכה ל-6 מנדטים.

חדשות משמעותיות נוספות בגזרת מפלגות השמאל הקיצוני, שם זוכות רע"ם תע"ל ומר"צ לתוצאה נאה של 5 מנדטים כל אחת. חד"ש  זוכה ל- 4 מנדטים ואילו בל"ד יורדת ל-2 מנדטים.

על פי הסקר הזה עוברת מפלגת עוצמה לישראל הימנית את אחוז החסימה וזוכה ל-3 מנדטים, מפלגת עם שלם יורדת מתחת לרף הזה עם  2 מנדטים בלבד ואילו קדימה אפילו אינה קרובה לאחוז החסימה.  

הבוקר (חמישי) פרסם העיתון ישראל היום סקר שביצע מכון "הגל החדש" לפיו רשימת הליכוד ביתנו תקבל 39 מנדטים, רשימת העבודה, בראשות של יחימוביץ' צפויה לקבל 19 מנדטים, ש"ס צפויה לקבל ע"פ הסקר 12 מנדטים, הבית היהודי צפויה לגרוף 10 מנדטים, ואילו רשימותיהם של יאיר לפיד וציפי לבני, "יש עתיד" ו"התנועה", צפויות על פי הסקר לקבל 9 מנדטים כל אחת.

בגזרת המפלגות הקטנות מובילה יהדות התורה עם 5 מנדטים, אחריה מרצ, חד"ש ורע"מ-תע"ל עם ארבעה מנדטים כל אחת, בל"ד גורפת 3 מנדטים וקדימה מקבלת 2 מנדטים.

הסקר הזה צופן בחובו בשורה רעה לשתי מפלגות שבסקרים קודמים עברו את אחוז החסימה, עצמה לישראל של אלדד ובן ארי ועם שלם בראשות הרב אמסלם. שתי הרשימות הללו אינן עוברות על פי הסקר את אחוז החסימה.