"כך זרקו אותנו החרדים" - הסיפור המלא

בכירים בבית היהודי מספרים הבוקר לערוץ 7 כיצד נולדה השותפות עם יאיר לפיד, "התחננו לאריה דרעי לשיתוף פעולה - הוא דחה אותנו".

עוזי ברוך , כ"ב באדר תשע"ג

נפתלי בנט
נפתלי בנט
פלאש 90

בכירים במפלגת "הבית היהודי" דוחים בתוקף את המתקפות נגד המפלגה בשל "הברית" עם מפלגת "יש עתיד" ויאיר לפיד.

לראשונה חושפים הבכירים בשיחה עם ערוץ 7 את השתלשלות האירועים מהבחירות, הפניות לחרדים, וההבנות עם יש עתיד.

הבכירים מספרים כי "במהלך קמפיין הבחירות, בחודשים ובשבועות האחרונים, קיבלנו רוחות רעות מצד הליכוד שאין כוונה לצרף אותנו לממשלה. זאת נאמר לנו במפורש מתוך לשכתו של נתניהו", מגלים הבכירים.

"מתוך מצוקה פנינו לאחד מראשי ש"ס, אריה דרעי, הפנייה הייתה חמישה שבועות לפני הבחירות ואחרי הבחירות. התחננו לשיתוף פעולה מלא אך אריה דרעי סירב להיפגש אותנו. היו אין ספור טלפונים, ישירים ועקיפים. דרעי אמר לנו כי הוא בירר מול לשכת ראש הממשלה ושם נאמר לו שאין כל כוונה לצרף את "הבית היהודי" לממשלה. מקומה של הבית היהודי יהיה באופוזיציה", כך נאמר במפורש לדרעי מלשכת נתניהו. 

הבכירים מגלים כי אריה דרעי ואנשיו הודיעו למפלגת "הבית היהודי", "מאחר ונאמר לנו במפורש כי אין לנתניהו כוונה לצרף אתכם לקואליציה אין לנו כל רצון ליצור איתכם גוש דתי. מה ייצא לי עם ברית עם הבית היהודי?, זו מלחמה לא לי", אמר דרעי.

לדברי הבכירים, יומיים אחרי הבחירות אמר נתניהו לדרעי שוב כי הבית היהודי לא תהיה בממשלה, "דרעי אמר לנו 'אני לא יכול לפתור את המצוקות שלכם מול ראש הממשלה' ומאז לא שב אלינו. דרעי זרק אותנו וגילגל אותנו מכל המדרגות. אז נאלצנו לפנות ליאיר לפיד. מהרגע ששמעו החרדים כי נוצרה "ברית" עם לפיד הם ביקשו להיפגש. היום הם מייצרים מצג שווא כאילו הפקרנו אותם. צר לנו על השקרים וחצאי האמיתות שמופצים מצידם בימים האחרונים. זה הסיפור האמיתי". 

הבכירים דוחים מכל וכל את הטענות לפיהן ההבנות עם לפיד יפגעו בעולם התורה, "לא תהיה פגיעה בעולם התורה. לא ניתן ששוטרים צבאיים יעקרו תלמידי ישיבות מהסטנדרים. אנחנו נעמוד על זה. גם לנו עולם התורה הוא ערך נצחי וקדוש".

לשכתו של אריה דרעי מסרה בתגובה לפרסום "כנראה שלעסקני המפד״ל המצפון ביממה האחרונה לא שקט, וכצעד נואש של הגנה הם מפיצים שקרים, מהבחירות לא נעשתה שום פנייה לאריה דרעי מצד בנט, והפגישה היחידה שהתקיימה ביניהם הייתה ביוזמת אריה דרעי, וכלל לא עלה שם נושא הבלוק".