אמיר אלנברג: "זה היה יכול להיגמר אחרת".

תושבי מזרח לכיש מודאגים מריבוי החדירות לשטחים החקלאים, השבוע חטפו הערבים תאילנדי שעבד בשדה.

בני טוקר , ט"ז באייר תשע"ג

באזור שקף שבמזרח לכיש חטפו השבוע פלסטינים, רעולי פנים וחמושים, פועל תאילנדי שעבד על טרקטור וריסס שדות.

הוא שוחרר כמה שעות אחר כך וחזר בכוחות עצמו אל המושב דרך הגדר הפרוצה. האיש סיפר לחקלאים ולמשטרה כי הפלסטינים החמושים גנבו את הטרקטור ואת מכשירי הריסוס.

אמיר אלנברג, תושב אליאב אומר לערוץ 7 שמדובר בתופעה מסוכנת, "לאחרונה עשרות מטרים מגדר ההפרדה הושחתו, ואין מי שיטפל בזה. בכל ערב הם חוצים את הגדר וחוזרים חזרה לכפרים הערבים. מה שקרה אתמול היה הסלמה של ממש, הם חטפו את התאילנדי שיצא לרסס בבוקר, תקפו אותו הכניסו אותו לרכב ולקחו אותו ואת הטרקטור. תצפיות של צה"ל זיהו אותם, אך הם הצליחו להמלט. בסוף הם שחררו את התאילנדי אבל זה יכול היה להיגמר אחרת".

לדבריו אירוע פלילי יכול להפוך בקלות לאירוע לאומני, "תאר לעצמך שהתאילנדי היה מתנגד, או שעל הטרקטור היה יהודי משקף, והוא היה מתנגד, זה היה עלול להיגמר חס ושלום, ברצח או בחטיפה. היום התאילנדים מפחדים לצאת לעבוד בשדות".

אלנברג מקווה שהצבא ומשרד הביטחון ייקחו אחריות, "אנחנו מצפים שקודם כל ישלימו את גדר הביטחון שהוקמה לפני 5 שנים והיום חלקים ממנה קרועים, שיגבירו את הפעילות הצבאית. הערבים מתחילים בפעילות פלילית וזה עובר לפעילות פח"עית, שיחזקו גם את היישובים החדשים בקו התפר, כמו שקף, נטע, כרמי קטיף ואליאב".