סגן שר הביטחון: לבנות בE1

כאלף בני אדם בילו את השבת באזור E1. הערב הגיעו למקום אישים רבים בהם סגן שר הביטחון דני דנון, צחי הנגבי והרב משה לוינגר.

חזקי ברוך, אזור E1 , י"ד בתמוז תשע"ג

E1, נתניהו יקיים?
E1, נתניהו יקיים?
צילום: פלאש 90טוען....

כאלף בני אדם בילו את השבת באזור E1, סמוך למבשרת אדומים שם אמורה לקום שכונה על פי הבטחתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לשבת הגיע גם הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע, שוויתר על השתתפותו בברית של נינו כדי לשהות עם הצעירים והמשפחות בשבת באזור E1. הרב ליאור ישן בשק שינה בשטח והעביר שיעורים במהלך השבת.

הערב (מוצאי שבת) הגיעו למקום חברי כנסת ואישי ציבור בינהם: ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, ח"כ צחי הנגבי, סגן שר הביטחון דני דנון, סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן, ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, ח"כ ניסים זאב, ח"כ לשעבר פרופ' אריה אלדד, רבה של רמת גן הרב יעקב אריאל, רבה של קריית ארבע הרב דב ליאור, אשת גוש אמונים, יו"ר תנועת נחלה, דניאלה וייס, חברת הכנסת שולי מועלם, וראש עיריית קריית ארבע מלאכי לוינגר. גם הרב משה לוינגר ממקימי גוש אמונים כבן 80 הגיע למקום כשהוא על כיסא גלגלים.

יו"ר תנועת נחלה, דניאלה וייס אמרה הערב, "הסיבה שאני לא בוכה מהתרגשות כי אני לא רוצה להראות חולשה, אבל אני רוצה לבכות מרוב אושר על השבת האחרונה. היו כאן אלף איש ומתוכם כמאה משפחות עם ילדים ואף אחד לא התלונן למרות החום ולמרות שלא הצלחנו לעלות אל ההר. אני רוצה לומר לכם תודה על ההקרבה ואהבת הארץ. מבשרת אדומים זו רק ההתחלה מתוך תוכנית גדולה של הקמת עשרה ישובים. כאן זה מבחן, לא סתם משלחות מארה"ב ואירופה מטיילות כאן. נצעד אתכם עד שתיבנה כל ארץ ישראל".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי  (הליכוד ביתנו) אמר בכנס, "הייתה לכם כאן שבת של מסירות נפש. אנחנו לא רואים את הבנייה החזקה שחוסמת פעם אחת ולתמיד את האופציה של הפרדת ירושלים מיהודה ושומרון ואנחנו רוצים לראות את החיבור הזה מתבצע הלכה למעשה. ראש הממשלה התחייב לכך שE1 תבנה ואני וחבריי ניתן את כל כוחנו על מנת שהבנייה במבשרת אדומים תתבצע".

ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי) אמרה כי "אני מקווה שהבנייה במבשרת אדומים שכולנו מחויבים לה תתממש. אני מקווה שהמחשבה שפתרון שיביא שתי מדינות לשני עמים הולך להאט לאט ומתפוגג וככל שנבין זאת יותר מהר נוכל לבנות כאן מדינה יהודית חזקה בכל שטחי ארץ ישראל".

סגן שר הביטחון דני דנון קרא לראש הממשלה לקיים את הבטחתו , "אנחנו נילחם שתהיה בנייה בE1. אין עניין של תזמון כל יום הוא יום נכון לבנות".

סגן השר הרב אלי בן דהן, אמר כי אל לראש הממשלה לחשוש מבנייה באזור כפי שלא חשש לבנות את הר חומה על רקע האיומים והגינויים מצד אומות העולם. "אל לנו להיכנע לאיומים או ללחצים מארה"ב או אירופה. אסור להתחשב בגויים ויש לבנות את מבשרת אדומים".

גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, חיזק את ידיו של ראש עיריית מעלה אדומים שקרא לבנות בשטח. "בנייה ב E1 חיונית לבניית רצף טריטוריאלי ולמניעת הקמת מדינה פלשתינית באיזור", אמר מסיקה. הוא הזכיר לנוכחים כי המגמה של ההתיישבות היא בניית רצף טריטוריאלי כזה שיהפוך את רעיון הקמת מדינה פלשתינית לבלתי אפשרי ," בכל מלחמה יש קרב שמכריע את המלחמה ו-E1 זה הקרב שמכריע אם תהיה מדינה פלסטינית או לא תהיה מדינה פלסטינית".

ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל אמר "אני פונה לממשלת ישראל של ארבע השנים האחרונות, כממשלה ימנית מה עשיתם למען ההתיישבות? מה בניתם בארבע שנים האחרונות?", שאל כשריאל. "ראש הממשלה אמר לי לפני כשבועיים שהוא מחכה לעיתוי נכון, אין דבר כזה עיתוי נכון! כל יום הוא עיתוי נכון לבנייה בשטחי אבותינו".

חבר הכנסת לשעבר פרופ' אריה אלדד אמר "שבענו דיבורים והבטחות של חברי כנסת, סגני שרים ושרים מהליכוד ומהבית היהודי. לפני הבחירות נתניהו הבטיח לבנות בE1 וביום העצמאות התחייב שר השיכון לבנות. אבל מה שיש בפועל בירושלים ובאיו"ש זו הקפאה. אל תאמינו לכל המילים היפות שיצהירו בפניכם הערב כל הנכבדים -  דרשו מהם מעשים. בנייה בפועל ולא מילים ריקות."

משה לוינגר, ממקימי גוש אמונים אמר בכנס, "אני שמח מאוד לראות שבונים עוד ישובים. ככל שאנחנו נעלה תוכניות הנסיגה ירדו. עלינו להתיישב בכל ארץ ישראל".

כזכור, בנובמבר 2012 אישרה ממשלת ישראל את תוכנית הבנייה של השכונה, כתגובה להחלטת עצרת האומות המאוחדות על שדרוג הנציגות הפלסטינית למעמד של מדינה משקיפה. בריטניה, צרפת, שבדיה, גרמניה ורוסיה גינו את ההחלטה וחלקן אף זימנו לשיחות נזיפה את שגרירי ישראל במדינה.‏טוען....טוען....


תמונות: חזקי עזרא ודוברות תנועת נחלה