שלדון אדלסון: להגדיל את העם היהודי

אלפי צעירים יהודים מרחבי העולם חגגו אמש 13 שנים לפרוייקט תגלית, שהביא עד כה כ־350 אלף בני נוער לביקור בישראל

אלירן אהרון , י"ט בתמוז תשע"ג

מגלים את תגלית
מגלים את תגלית
פלאש 90
אלפי צעירים יהודים ממדינות רבות בעולם חגגו 13 שנים לפרוייקט תגלית, שהביא עד כה כ־350 אלף צעירים יהודים מרחבי הגלובוס לסיור בארץ, במטרה לחזק את הקשר בינם לבין ישראל. 

העיתון "ישראל היום" מדווח כי כ־4,000 צעירים ממדינות שונות, ובהן ארה"ב, ברזיל, קנדה, רומניה וארגנטינה, לצד 2,000 צעירים מישראל - רבים מהם חיילים שהתלוו למשלחות - נהנו משלל הופעות של זמרים, ובהם הראל סקעת ולהקת התקווה 6 וכן ממחזות מרהיבים של ריקודים, דגלים ופירוטכניקה. 

בחגיגה הגדולה והמרגשת נכחו נשיא המדינה שמעון פרס, ד"ר מרים ושלדון אדלסון (שתרמו עד כה כ־180 מיליון דולר לפרוייקט תגלית), הח"כים עמרם מצנע ויואל רזבוזוב ותורמים וידידי הפרוייקט מרחבי העולם. 
 
ד"ר מרים אדלסון נשאה דברי ברכה והודתה לנשיא, ושלדון אדלסון קרא לתלמידים לשמור על זהותם היהודית בחו"ל. "יכולנו להיות גדולים יותר אבל בגלל מלחמת העולם והשואה זה לא קרה", ציין אדלסון, "בתחילת המאה היינו עשרה מיליון יהודים בעולם ועכשיו רק 13 מיליון וחצי. 'תגלית' תעבוד על זה שיהיו יותר יהודים".

לדברי אדלסון, "בארה"ב ערכו סקר ומצאו שרק 42% מהיהודים אמרו שהם מתכוונים להינשא לבן או לבת זוג יהודים. כשעשו את המחקר בקרב בוגרי תגלית הנתון עמד על 76%. כששואלים אותי מה הפתרון, כיצד להגדיל את העם היהודי - אז אני אומר לכם תעשו עוד ילדים". 

כמו כן קרא אדלסון לצעירים להיות שגרירים של מדינת ישראל. "כשתחזרו לארצותיכם תדאגו לעם היהודי. תהיו לובי של יהודים בעולם. יש לכם יכולת להיות שגרירים של רצון טוב, תהיו החיילים בשורה הראשונה לתמוך במדינת ישראל".