כתב אישום נגד ניסו שחם

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד ניצב ניסו שחם.

עוזי ברוך , י' בחשון תשע"ד

ניסו שחם
ניסו שחם
פלאש90

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) הגישה (שני) לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד ניצב ניסו שחם בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית, בפרשה בה מעורבות שמונה שוטרות.

כתב האישום, אשר הוגש בהמשך לסדרת דיונים שנערכו עד לאחרונה במח"ש ובלשכת פרקליט המדינה, מתאר כיצד במהלך שירותו כקצין בכיר במשטרת ישראל בתפקידים פיקודיים בכירים, יצר ניצב שחם קשרים אינטימיים, בעלי אופי מיני, עם שוטרות צעירות, על פי רוב בדרגות נמוכות, בתפקידים זוטרים ובפער גילאים משמעותי ממנו, שהיו כפופות אליו, וזאת בניגוד לחובות ולכללים החלים עליו כעובד ציבור וקצין משטרה בכיר.

למרות האמור, ניצב שחם לא נמנע מלקבל מעת לעת החלטות בעניינן של אותן שוטרות, תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים ותלוי במוצא פיהן לשמירת סוד היחסים.

בנובמבר 2012 הודיעה המחלקה לחקירות שוטרים לבאי כוחו (דאז) של ניצב ניסו שחם כי בכפוף לשימוע נשקלת אפשרות להגיש נגדו כתב אישום.

בעקבות הליך שימוע ממושך אשר כלל מספר דיונים עם באי כוחו (דאז) של ניצב שחם, הוגש היום כתב האישום נגד ניצב שחם.

בד בבד עם הגשת כתב האישום, הוגשה בקשה להמשך תוקפו של צו איסור פרסום שהוצא במהלך החקירה, האוסר פרסום כל פרט שיש בו כדי לחשוף את פרטי השוטרות, לרבות אותיות שמן, תפקידן ומקום שירותן.