מאות התלמידים יגיעו לחלוק כבוד לראש הישיבה

ספר התורה המיוחד נכתב בשנים האחרונות ע"י בניו וחתניו של הרב נחום נרי-ה ולזכותו. תלמידיו מתכוונים להפוך את הטקס לאירוע הצדעה.

גלית אור , י"א בחשון תשע"ד

הרב נחום נריה עם האדמו"ר ממודיז'יץ והרב חיים
הרב נחום נריה עם האדמו"ר ממודיז'יץ והרב חיים
צילום: תורה בציון

במוצאי שבת הקרובה (פרשת וירא) יתקיים בישיבת "תורה בציון" בירושלים, אירוע מיוחד ובלתי שגרתי, הכנסת ספר תורה, שנכתב במהלך השנים האחרונות ע"י בניו וחתניו של הרב נחום נרי-ה.

הספר נכתב לזכות ראש הישיבה ויוכנס לבית המדרש. 

לטקס יגיעו מכל רחבי הארץ רבנים וראשי ישיבות  אישי ציבור וממשל ומאות מתלמידיו וממוקיריו של הרב שיצדיעו לו בערב המרגש. 

לרב נרי-ה מאות ואלפי תלמידים ובוגרים ברחבי ישראל ומחוצה לה. הרב היה ר"מ במשך שנים בישיבת הכותל בהמשך, ייסד ועמד בראש ארגון "משואה", לחיזוק הזהות היהודית בקרב צעירים יהודים יוצאי דרום אמריקה.

בתחילת שנות האלפיים שימש כראש הגרעין התורני באשקלון. בשנת תשס"ז ייסד את ישיבת "תורה בציון" – ישיבה גבוהה/הסדר המושכת אליה בחורים ואברכים בעלי כשרון ושאיפות מטובי בניה של הציונות הדתית.

הרב נרי-ה מכהן כראש הישיבה, ועם צוות הר"מים נמנה גם בנו הרב יצחק נרי-ה. הרב נרי-ה משמש גם כסמכות הרוחנית של ארגון התתי"ם הציוניים אית"ם וכן מעודד מחזק את פעילותם וקיומם של הישיבות הקטנות הלאומיות. לפני כשנתיים בכנס ירושלים, הוענק לרב "פרס ירושלים" על פעילותו ל"קירוב רחוקים".

התהלוכה תצא מבית הרב בשירה וריקודים אל היכל הישיבה. קודם לכן ימסור בנו, הרב יצחק נרי-ה, שיעור בנושא "מצוות כתיבת ספר תורה בזמן הזה".

לו"ז:

20:00 שיעור בהיכל הישיבה, רחוב ניקנור 32 ירושלים

20:00 כתיבת אותיות אחרונות בבית ראש הישיבה, רחוב הורקניה

20:30 יציאת התהלוכה מבית הרב אל היכל הישיבה, ריקודים וסעודת מלווה מלכה חגיגית