'לשלב טכנולוגיה מתקדמת עם לחימה מבצעית'

מפקד בי"ס לתותחנים נערך לעוד יום גיוס ומספר: המוטיבציה לחיל עולה והתנאים טובים. כבוד להיות במערך הלוחם שמבטיח ביטחון לישראל.

שמעון כהן , כ"א בכסלו תשע"ד

חייל תותחנים עם פגז
חייל תותחנים עם פגז
דובר צה"לטוען....

צה"ל נמצא בעיצומם של ימי הגיוסים לחילות השונים ומחר הוא יום הגיוס של חיל התותחנים.

לקראת היום המיוחד הזה שוחחנו ביומן ערוץ 7 עם מפקד בסיס ההדרכה החיילי בשבטה, אל"מ יובל בן דוב שעשה את כל המסלול מלוחם ועד הפיקוד על בית הספר, תפקיד אותו קיבל לידיו באחרונה.

על דרכו שלו בחיל מספר אל"מ בן דוב כי תמיד רצה לשרת בתותחנים וכך עשה. להערכתו חייליו ומפקדיו של החיל עושים עבורו את עבודת ההסברה ועידוד המוטיבציה בעצם תפקודם ובפגישות הישירות שלהם עם צעירים והמוטיבציה לחיל הולכת וגדלה.

על סוגיית המוטיבציה הכללי של צעירים לפני גיוס מציין בן דוב כי עצם הגיוס למערך הלוחם מהווה כבוד גדול ומתוקף כך המוטיבציה גדלה בעיקר לנוכח הבנת הצורך בצבא לוחם לשימור ולביצור ביטחונה של ישראל. "מדינת ישראל לא יכולה לנוח ולשקוט ולומר שמישהו אחר יילחם את מלחמתנו. יש צורך בצבא לוחם", הוא אומר ומעריך כי האתגרים הביטחוניים העומדים לפתחה של מדינת ישראל יחייבו את המדינה להמשיך ולהחזיק צבא שכזה.

"אם כבר ללכת לחיל לוחם אז בואו נלך למקום מעניין ואטרקטיבי שמסוגל להביא אותי אל המחר. אנחנו אמנם בשינוי משמעותי בחיל לעומת הימים שבהם התגייסתי, אבל אם נדבר בעוד עשרים שנה נדבר עם מי שהתגייס כעת הוא יספר על מקום אחר שאליו הגיע החיל. אנחנו הולכים למקומות מעניינים ומאתגרים מאוד עם יכולות טכנולוגיסטיות מאוד משמעותיות שמביאות אותנו לקדמת הבמה", מסביר בן דוב את ייחודיותו של החיל ומוסיף כי הסתערות עם צבע על הפנים היא עניין חשוב מאוד אך עם זאת יש חשיבות לניצול היכולות הטכנולוגיות שבחלקן לא ניתן לדבר עליהם בגלוי.

על תנאיו של החייל הלוחם, תנאים שבעבר גרמו לרבים להתרחק משאיפה לשירות בחיל. לדבריו בסיוריו בבסיס היום הוא מגלה ורואה את השינוי שחל במקום מאז ימיו כחייל. לדבריו אמנם לא מדובר במלון של חמישה כוכבים או בעיירת קיט וגם החיילים עצמם יודעים שלא הגיעו למקום כזה, אך עם זאת התנאים נוחים וטובים כדי לאפשר ללוחמים לבצע את משימתם באופן המבצעי הטוב ביותר.

כשהוא מתייחס לסוגיית הסטטיסטיקה והמוטיבציה של המועמדים לשירות אומר בן דוב כי כיום שלושה מתוך כל ארבעה ממשרתי החייל הם כאלה שהגיעו אליו לאחר שביקשו לשרת כתותחנים. "התלהבות מאוד גדולה ואנחנו שוקדים על כך הרבה זמן".

ולסיום שאלנו אם גם הוא עדיין חד באי נוחות כאשר ילד עובר ליד תותח בתערוכה חיילית ואומר לאמו 'הנה טנק'... אל"מ בן דוב מזכיר לכולנו כי מאז השינוי בצבע הכומתות בשנת 2000 כולם יודעים שצבע הטורקיז שייך לחיל התותחנים ומבדיל בינם לבין הטנקיסטים.

בן דוב מקפיד לציין כי הוא חש כבוד רב לאחיו הטנקיסטים העושים עבודה לא פחות חשובה מזו של אנשיו שלו אך בעוד "הם יורים בקטן וקרוב ואני בגדול ורחוק", כלשונו.טוען....