קרן חדשה תעניק תמיכה ליתומים

הקרן תיצור רשת של אלפי משפחות שיעניקו יחד תמיכה כלכלית למשפחה החברה בקרן, במקרה שאחד מההורים נפטר בטרם עת.

נתנאל כ"ץ , ה' בטבת תשע"ד

יוזמה חדשה. הרב הורוביץ
יוזמה חדשה. הרב הורוביץ
Public Relations

"קרן יח"ד – יוזמה חברתית לדורות", תושק השבוע בתמיכתם של רבני הציונות הדתית, ובניהולם של אישים בכירים מכלל תחומי העשייה הציבורית והחברתית.

היוזמה החדשה תאגד בתוכה רשת של אלפי משפחות שיעניקו יחד תמיכה כלכלית למשפחה החברה בקרן, במקרה שאחד מההורים בה נפטר בטרם עת.

"כיום", מסבירים אנשי הקרן, "אם נפטר המפרנס העיקרי במשפחה, ארגוני הצדקה פותחים במסע לאיסוף תרומות למען השארים. בפעילות הזו ניתן לזהות שלוש בעיות: במהלך מסע הגיוס, נאלצים המגייסים לפגוע בפרטיותם של בני המשפחה ולחשוף את סיפורם העצוב כדי לשכנע את הציבור לתרום. החיסרון השני הוא הכסף הרב ה"מתבזבז" על כל מסע גיוס בנפרד. החיסרון השלישי הוא שלא מובטח למשפחה כי יגויסו למענה כספים וייתכן שהיא תיוותר ללא כל".

עפ"י תקנון "קרן יחד", במקרה שאחת מהמשפחות המנויות בקרן מתייתמת מאחד ההורים, יגויס עבור המשפחה סכום של 50 אלף ₪ עבור כל אחד מהיתומים שגילם פחות מ-30. מעבר לכך, תיבחן השלמה של עד 150,000 ₪ עבור כל יתום, בכפוף לבדיקת נציג מקצועי מטעם הקרן.

לצורך העמדת הסכום הנדרש למען יתומי משפחה, יגויס הכסף באופן חד פעמי מכלל המשפחות החברות בקרן, כאשר מכל משפחה ייגבו עד 10 ש"ח עבור כל יתום, ועוד 4 ש"ח לכל היותר עבור ליווי המשפחה והטיפול בהקמת המגבית למשפחה. אנשי הקרן מדגישים כי לכל היותר ייגבו מכל משפחה עד 64 ₪ בחודש אחד בלבד.

נשיא "קרן יחד" הוא הרב יעקב אריאל, היו"ר – הרב הלל הורוביץ, ובין חברי המועצה הציבורית: הרב אבי גיסר, פרופ' אשר כהן, הרב יהושע שפירא, הרב יוסף צבי רימון השופטת בדימוס שרה פריש, הרבנית צביה אליהו ופרופ' יפה זילברשץ

יו"ר הקרן ויוזם הקמתה, הרב הלל הורוביץ מחברון, אומר כי "קשה לתאר במילים את הקושי הנפשי, העצבות והכאב שחשה משפחה צעירה שאיבדה אב או אם. וכשמצטרף אליהם מתח כלכלי, הן בדאגה לקיום היומיומי והן בדאגה לעתיד הילדים, הקושי מתעצם לאין שיעור. קרן יחד מבקשת לאפשר ליתומים לצאת אל החיים בצורה כלכלית מאוזנת, ולהסיר לפחות את הדאגה הכלכלית מעל צווארה של המשפחה היתומה".

לרגל השקת מיזם החסד החדש, מתפרסם השבוע מכתב רבנים הקורא להצטרף לקהילת 'קרן יחד' , "מפאת גודל האחריות והדאגה איש לבני ביתו, ואיש לחברו ולקהילתו".

בין גדולי הרבנים החתומים על העצומה:  הרב יעקב אריאל, הרב חיים דרוקמן, הרב צפניה דרורי, הרב דב ליאור, הרב אהרון ליכטנשטיין, הרב זלמן מלמד, הרב נחום רבינוביץ והרב יעקב שפירא.

אתר קרן יח"ד - http://www.kyachad.co.il/#