כביש 443 נפתח לתנועה

במשטרה מבהירים כי לא בטוח שהכביש ישאר פתוח. הנהגים מתבקשים להישמע להנחיות השוטרים.

עוזי ברוך , י"ב בטבת תשע"ד

הרמטכ"ל בכביש 443
הרמטכ"ל בכביש 443
מחוז ש"י

כביש 443 נפתח בצהריים (ראשון) לתנועה לשני הכיוונים, כך נמסר ממשטרת מחוז ש"י, זאת לאחר שהיה סגור לתנועה כמעט ברציפות מאז יום חמישי בשעות הערב.

במשטרה מדגישים, כי יש להישמע להוראות השוטרים בשל רכבים שעדיין נמצאים בשולי הדרך, רכבים שנתקעו במקום וטרם פונו על ידי המשטרה או על ידי בעליהם.

במשטרה מדגישים כי למרות פתיחת הכביש בשעה זאת, בהמשך היום יבוצעו הערכות מצב לגבי סגירת ופתיחת הכביש.

בתוך כך, כביש מס' 1, הכניסה הראשית לעיר ירושלים, נפתח לתנועה באופן מוגבל מאז שעות הבוקר. המשטרה מאפשרת לתחבורה ציבורים ולמשאיות אספקה להיכנס לעיר, אך מגבילה את כניסתם של אזרחים.

שירות התחבורה הציבורית העירוני בירושלים החל לפעול בצהרים. בשלב זה מדובר במתכונת מצומצמת שתפעל בצירי התנועה הפתוחים ונועדה לספק מענה ראשוני לתושבים.

השירות הבינעירוני מירושלים ואליה לתל אביב, חיפה וערי הדרום החל לפעול אף הוא במתכונת מצומצמת, למעט קו 982 לצפת. קו 100, שיוצא במקור מחניון שפירים לקריית הממשלה בירושלים, ייצא מהתחנה המרכזית בתל אביב.

קווי השירות לצפת עדיין מושבתים בשל חסימת צירי הגישה, למעט קו 361 שמסיים ומתחיל את מסלולו בכפר ראמה. גם הקווים לגוש עציון, מרחב בנימין והשומרון עדיין מושבתים בשל חסימת כביש 60.

אגד ממליץ לנוסעים להתעדכן באתר האינטרנט של עיריית ירושלים, בדף הפייסבוק של אגד ובמרכז שירות הלקוחות הטלפוני *2800 או באמצעות שירות SMS2800.

"אגד פועל בתיאום מלא עם חדר המצב של עיריית ירושלים, משטרת התנועה ומשרד התחבורה במטרה להשיב את שירות התחבורה הציבורית לסדרו", אומר דובר אגד, רון רטנר. "אנו מודעים לציפייה של הציבור לחזור במהירות לשגרה אולם אנו מחוייבים לפעול באחריות ובשיקול דעת על מנת לשמור על בטיחות הנוסעים", הוסיף.