הח"כים הגיעו לחזק - תושבי הבקעה מודאגים

תושבי בקעת הירדן חוששים כי המשא ומתן המדיני ימיט אסון על ההתיישבות באזור. סגן השר אלקין: "גבולות 67' - גבולות אוושויץ".

חזקי ברוך , א' בשבט תשע"ד

גדעון לבנברג, היום
גדעון לבנברג, היום
צילום: פלאש 90טוען....

תושבי בקעת הירדן מודאגים מעתיד המשא ומתן המדיני, וחוששים כי ימיט אסון על ההתיישבות היהודית באזור.

דווקא על רקע ביקור חברי הכנסת הבוקר, אומרים התושבים כי ביקורי הזדהות מעידים על מאבק חדש שעומד לצאת לדרך - המאבק על בקעת הירדן.

גדעון ונטלי לובנברג, תושבי היישוב גיתית, אמרו לערוץ 7 כי לקבל "גיבוי וחיזוק" מחברי הכנסת זה אף פעם לא יכול להזיק. "ברגע שחברי כנסת ושרים באים לחזק אותך זה כבר סימן פחות חיובי. בביקור הזה יש לנו תחושות מעורבות אבל עם או בלי החיזוק אנחנו ממשיכים לבנות", אמרו השניים. "אנו עצובים שצריכים להסביר שהמקום הזה חשוב למדינת ישראל ולעם ישראל". 

סגן שר החוץ זאב אלקין, שהשתתף היום בחנוכת השכונה החדשה בגיתית יחד עם שר הפנים גדעון סער וחברי שדולת ארץ ישראל בכנסת, אמר כי "בקעת הירדן צריכה להיות תחת ריבונות ישראלית לעולמי עד. דווקא היום, בממשלה בראשות הליכוד, ביישוב שהוקם על ידי הליכוד, אפשר להגיד בפה מלא - אתם תישארו כאן לעד ותהיה כאן ריבונות ישראלית.

"לכל אותם אלה שמציעים היום הצעות לנסיגה ישראלית לגבולות 1967", הוסיף סגן השר אלקין, "יש רק תשובה אחת ששר החוץ אבא אבן כבר קבע -גבולות 1967 הם גבולות אושוויץ. זה נכון לדבר עם שכננו אך זה לא הגיוני שיבקשו מאיתנו לוותר על ביטחונם של תושבי ישראל ועל האינטרסים החיונים של ישראל. מי שיוותר על בקעת הירדן יהפוך את כפר סבא לשדרות".