מוזיקה ורוח בראש השנה לאילנות

הרב מיכי יוספי והמוזיקאי יוני גנוט משתפים פעולה בערב ט"ו בשבט ועורכים התוועדות "באומר וצליל".

יוני קמפינסקי , ז' בשבט תשע"ד

יוני גנוט
יוני גנוט
צילום: אפרת

הרב מיכי יוספי מחוות יישוב הדעת והמוזיקא יוני גנוט משתפים פעולה בהתוועדות ט"ו בשבט שתתקיים בפתח תקווה.

"ערב ט"ו בשבט הוא הרבה יותר מערב של שירי ארץ ישראל", מספר מנחם שטיין, מארגן האירוע. "זה זמן להתוועדות ודיבוק חברים, במטרה להגיע להתרגשות, התחברות והתקרבות לצלילים עם התורה".

"נתחבר לט"ו בשבט באומר וצליל", אומר שטיין, "זו הזדמנות לחוש בקדושתה של ארץ ישראל. כמו שאמר רבי נחמן: "כל מקום שאני הולך - אני הולך לארץ ישראל".

הרב יוספי מספר כי "ראש השנה לאילן זה גם הזמן להקדיש לאורה של הארץ הטובה, פירותיה וניגוניה... כשבניו של יעקב  אבינו יורדים למצרים אומר להם אביהם 'קחו מזימרת הארץ', מפרש זאת רבי נחמן 'קחו עימכם זמר של ארץ ישראל'. ובסדד ליל ט"ו בשבט אנו מקשרים את פשט הכתוב יחד עם סודו. זמרת הארץ היינו פירותיה וגידוליה של הארץ הטובה יחד עם ניגוניה המעוררים את הנפש לעלות למקומה הראוי בקודש".

גנוט מתרגש לקראת האירוע למרות שמדובר כבר בהתוועדות החמישית שהוא עורך עם הרב יוספי. "יש משהו במפגש איתו שמעצים את ההתחברות והחווייה", מספר גנוט, "גם של השירים וגם של הלימוד, יש תמיד השפעה הדדית ויניקה מהלימוד אל השיר והניגון ובחזרה. הרב מיכי יודע לתת מקום וכבוד לשירה, והוא פשוט מייצר אווירה רוחנית חיובית ומקבלת שפותחת לבבות ומחברת. אני מצפה בכליון עיניים 'לגעת' בט"ו בשבט דרכו, איתו ועם כל הקהל הקדוש".טוען....

וידאו: הזמרים יוני גנוט ודניאל סלומון מבצעים את "על הר גבוה"

ההתוועדות, בחסות האגף לתרבות תורנית בעיריית פתח תקווה, תתקיים ביום רביעי (15/01) בבית הכנסת חן הצפון בעיר. עלות הכניסה: 20 ש"ח.