"כמי שהתייתם מאביו, אני יודע מהם הקשיים"

מנכ“ל בנק ”איגוד“ לשעבר הצטרף לקרן יחד המסייעת ליתומים. ”לו הייתה הקרן קיימת בזמני, הדבר היה מקל מאוד על משפחתי“.

ניר הר זהב , ד' בניסן תשע"ד

פרייליכמן מצטרף לקרן יחד
פרייליכמן מצטרף לקרן יחד
יח''צ

רו“ח חיים פרייליכמן, עד לאחרונה מנכ“ל בנק ”איגוד“, הצטרף ל"קרן יחד", היוזמה הציונית דתית המבקשת להעמיד קרן של שותפות שתסייע כלכלית ליתומים.

מאחורי הקרן עומדים שורה של רבנים בכירים ואישי ציבור, בהם הרב יעקב אריאל, הרב אבי גיסר, פרופ' אשר כהן, הרב יהושע שפירא, הרב יוסף צבי רימון השופטת בדימוס שרה פריש, הרבנית צביה אליהו ופרופ' יפה זילברשץ.

תמיכתו של פרייליכמן מבוססת, בין היתר, גם על סיפורו האישי, כמי שהתייתם מאביו - מאיר ז“ל - בגיל 16. ”נולדתי בתל אביב למשפחה חסידית-ציונית“, הוא מספר, ”ובגיל צעיר התייתמתי מאבי שנפטר באופן פתאומי ובגיל צעיר, משטף דם במוח“.פרייליכמן הצעיר נאלץ לצאת לעבודה במכולת המשפחתית, לצד הלימודים התובעניים בישיבה התיכונית, זאת על מנת לפרנס את המשפחה ובין היתר גם לתמוך באחיותיו שטרם נישאו.

"התקופה הייתה קשה, החובות רבים והפרנסה בצמצום“, הוא נזכר בימים שעברו, ”אין ספק שאם בזמני הייתה יוזמה ברוכה כמו 'קרן יחד', הייתה תמיכה משמעותית למשפחה באותם ימים, שהייתה מקלה על אימי להתמודד עם הדאגה לילדים ומאפשרת לי ולאחיותיי להשלים בצורה קלה יותר את מסגרת הלימודים והמשך חיינו“.

פרייליכמן בירך את יוזמי קרן יחד וקרא לציבור להשתתף ביוזמה החשובה, זאת ”למען עזרה הדדית משותפת המבוססת על העיקרון הכל כך חשוב - שכל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא“.

הרב הלל הורוביץ מייסד ויו"ר הקרן מסר, כי " המקרה המתואר מבהיר את החשיבות הגדולה בקיומה של קרן החסד. האפשרות לשנות את עתידם של היתומים והמשפחות האבלות בעת משבר מונחת לפתחם של הציבור הרחב בהצטרפותם לקרן החסד. אני קורא למי שטרם עשה זאת, להצטרף לקהילת החסד והערבות ההדדית".