ראשי מועצות ביו"ש לליכוד: לא לחידוש המו"מ

"אנו ראשי רשויות ביש"ע חברי הליכוד קוראים לכם להצהיר כי לא יוצאו עוד לחופשי רוצחים ומחבלים ולא יתקיים כל שיח מול הרש"פ", נכתב.

חזקי ברוך , י"ז בניסן תשע"ד

מי חשוב לליכוד?
מי חשוב לליכוד?
Flash 90

ראשי מועצות ביו"ש שיגרו היום (חמישי) מכתב לשרי הליכוד על רקע הניסיונות לחדש את המשא ומתן ולשחרר מחבלים.

"לאורך השנים האחרונות נוכחנו שוב ושוב כיצד כל שיח מול הרשות הפלסטינית גובה מחיר כבד מאזרחי מדינת ישראל ופוגע בביטחונם", כתבו ראשי המועצות.

"בערב החג האחרון הרגו בני עוולה את סנ"צ ברוך מזרחי ופגעו במשפחתו וביהודים נוספים. הקשר ישיר וברור, הרמת ראשו של הטרור מתאפשרת כל אימת שמדינת ישראל וממשלת ישראל מגלות חולשה מדינית ונראה כי אחיזתנו בארץ ישראל הולכת ונרפית ולצד זאת עולים רעיונות כמו ויתור על חלקי מולדת".

עוד כותבים "אל לנו, להוסיף וללכת בדרך המובילה אל פי התהום. בעת הזו, דרושה לעם ישראל ולעולם כולו אמירה ציונית לאומית ברורה, ארץ ישראל לעם ישראל.

אנו ראשי רשויות ביש"ע חברי הליכוד קוראים לכם להצהיר כי לא יוצאו עוד לחופשי רוצחים ומחבלים ולא יתקיים כל שיח מול הרשות הפלסטינית, שהוכיחה כי היא רשות שתומכת, מארגנת ומחנכת לטרור.תחת זאת, יש לחזק את האחיזה בארץ ישראל, ולהודיע על בנייה בכל מרחבי יהודה, שומרון, בנימין, גוש עציון, הר חברון ובקעת הירדן.

בכוחו של צעד זה, לטעת בלב אויבנו את ההכרה כי נוכחתנו בארץ הזו היא נצחית ונישאר בה וניישב את כולה בכל מחיר. לא נירתע מאומות העולם ומאיומים על עתידה, ביטחונה וחוסנה של מדינת ישראל.מתוך ביטחון בצור ישראל וגואלו", נאמר.

השליח האמריקני לשיחות השלום מרטין אינדיק יצא עם צוותו לישראל לקראת פגישה שתעסוק בקידום "הפעימה הרביעית" וחידוש המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית.

בימים האחרונים קרא הפרשן תומס פרידמן מ"ניו יורק טיימס" להפסיק את הניסיונות "להחיות" את התהליך המדיני בין ישראל לרשות הפלסטינית. "עשיית השלום בימי הנרי קיסינג'ר הייתה הכרח. כיום היא תחביב", כתב פרידמן.
 

"אמריקה מנסה להציל את ישראל מהמגמה שבסופו של דבר תחתור תחתה כמדינה יהודית ודמוקרטית. אבל קרי הוא האחרון מהקבוצה הוותיקה. אלה בממשל אובמה הסבורים שהוא במשימת התאבדות משקפים את היחס החדש של ארה"ב כלפי האזור. ואלה בישראל המוקיעים אותו כטרדן משקפים את ישראל החדשה", כתב.

.