קדנציה נוספת לנשיאת אוניברסיטת בן גוריון

חבר הנאמנים של האוניברסיטה, בראשות אלכסנדר גורן מארה"ב, אישר את החלטת הועד המנהל ובחר בפרופ' כרמי לכהונה נוספת.

ידידיה בן אור , י"ט באייר תשע"ד

קדנציה נוספת. פרופ' כרמי
קדנציה נוספת. פרופ' כרמי
אונ' בן גוריון

פרופ' רבקה כרמי נבחרה לתקופת כהונה נוספת כנשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

חבר הנאמנים של האוניברסיטה, בראשותו של אלכסנדר גורן מארה"ב, אישר את החלטת הועד המנהל ובחר בפרופ' כרמי לתקופת כהונה נוספת כנשיאת המוסד האקדמי, החל ממאי 2014.

פרופ' רבקה כרמי, בוגרת בית הספר לרפואה הדסה של האוניברסיטה העברית בירושלים, סיימה התמחות ברפואת ילדים והתמחות על ברפואת פגים ותינוקות במרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה. התמחות על נוספת בגנטיקה רפואית השלימהבבית החולים לילדים ובבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד בבוסטון.

פרופ' כרמי ניהלה את המכון הגנטי במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה ובמקביל נשאה במספר תפקידים בניהול האקדמישל הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. משנת 1995 היא מחזיקת הקתדרה על שם קרן קרייטמן לגנטיקהפדיאטרית ובשנת 2000 נבחרה לתפקיד דיקן הפקולטה למדעי הבריאות אותו מילאה משך 5 שנים. בין השנים 2002 ו-2005 כיהנה גם כיו"ר איגוד דיקני בתי הספר לרפואה בישראל.

מחקרה המדעי התרכז באפיון הקליני והמולקולארי של מחלות תורשתיות באוכלוסייה הבדואית בנגב וכולל 150- מאמריםמדעיים ביניהם תיאור של 12 גנים חדשים ו-2 תסמונות גנטיות חדשות (כולל תסמונת שנקראה על שמה). פרופ' כרמי הייתהמעורבת בפרויקטים שונים למניעת מחלות תורשתיות בקהילה הבדואית ובפרויקטים לקידום השכלת נשים בקרב אוכלוסייה זאת.