בנט: חטיפת ילדים בכיתה י"א - שיא השפל המוסרי

יו"ר הבית היהודי ביקר בבית המשפחות פרנקל ויפרח, "נהפוך כל אבן כדי להחזיר את הילדים הביתה. מול הטרור אנו נגלה אגרוף ברזל", אמר.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ז בסיון תשע"ד

השר בנט בבית משפחת יפרח
השר בנט בבית משפחת יפרח
לשכת השר בנט

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט ביקר הבוקר (ראשון) בבית משפחת פרנקל בנוף איילון, אשר בנם נפתלי הוא אחד משלושת הנערים שנחטפו ביום חמישי בשעות הערב המאוחרות.

בצאתו מבית משפחת פרנקל אמר בנט, "חטיפת ילדים בכיתה י"א זהו שיא השפל המוסרי אליו יכולים להגיע ארגוני הטרור, ואני אומר באופן ברור: זה לא ישתלם לשום גורם שמעורב במעשה או בתכנונו או בעידודו".

"אנחנו נהפוך כל אבן כדי להחזיר את הילדים הביתה. מול הטרור אנו נגלה אגרוף ברזל. זה הזמן של כל עם ישראל להרבות בתפילות, ולהישאר מאוחדים, חזקים ונחושים- לא ישברו אותנו", הוסיף בנט.

השר בנט ביקר בנוסף בבית משפחת החטוף אייל יפרח באלעד. "רק בימים האחרונים הפלסטינים הקימו ממשלה בשיתופו של ארגון הטרור של החמאס, וכעת התבשרנו על חטיפת ילדים בדרכם מבית ספר. התמיכה של הציבור הפלסטיני וחלוקת הסוכריות ברחובות היא תוצאה של ההסתה האנטישמית של הרשות הפלסטינית נגד יהודים".
 
"חטיפת ילדים בכיתה י"א זהו שיא השפל המוסרי אליו יכולים להגיע ארגוני הטרור, ואני אומר באופן ברור: זה לא ישתלם לשום גורם שמעורב במעשה או בתכנונו או בעידודו ואנו נילחם בהם כלי שישראל יודעת להילחם בטרוריסטים. העולם שיודע ללחוץ על ישראל לשחרר מחבלים צריך להתגייס כעת לשחרור ילדים שנחטפו בדרכם מבית הספר.  התגובה העולמית הרפה מלמדת אותנו שאנחנו צריכים לסמוך רק על עצמנו וכך ננהג". אמר השר בנט לכתבים הזרים ביציאה מבית המשפחה. 

בשעה 11:30 יפסקו הלימודים בכ- 700 בתי הספר ובאלפי גני הילדים בחינוך הדתי למשך כחצי שעה, בכדי לשאת תפילה משותפת להצלתם של הנערים החטופים, תלמידי ישיבות 'מקור חיים' ו'שבי חברון'.

התפילה המרכזית תתקיים בישיבת 'מקור חיים', (בה לומדים שניים מבין החטופים), בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל, ראש הישיבה הרב דב זינגר והנהלת החינוך הממלכתי דתי בישראל.

התפילה תשודר בשידור חי לכל בתי הספר וכן לציבור הרחב באמצעות אתר האינטרנט של ערוץ 7.