תגובה לטרור: נקודה יהודית מעל צומת גוש עציון

במהלך הלילה עלו עשרות פעילים לגבעת עוז שמעל צומת גוש עציון והחלו בהקמת נקודה יהודית במקום. ראש המועצה: תשובתנו בהתיישבותנו.

שמעון כהן , ג' בתמוז תשע"ד

המבנה בשלבי השיפוץ הלילה
המבנה בשלבי השיפוץ הלילה
נשים בירוק

"כתשובה ציונית לרצח הנתעב של שלושת בנינו, עלתה הלילה קבוצה של מתיישבים בראשות 'נשים בירוק' לגבעת עוז
היושבת מעל צומת גוש עציון על מנת להציב עוד נקודה עם נוכחות יהודית באזור", כך מדווחות ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר, בסיכום הלילה הראשון לאחר פרסום דבר הירצחם של גל-עד שאער, איל יפרח ונפתלי פרנקל.

"כך היה מאז ראשית הציונות. ארץ ישראל נקנית בדם ובייסורים", מוסיפות קצובר ומטר.

יצוין כי הגבעה אליה עלו הפעילים נמצאת בסמוך למגדל עדר ההיסטורית, בתוך יער סמוך לבית פג’אר, על אדמות מדינה עם תב”ע מאושרת.

עשרות העולים למקום ניקו את בית היערן הנטוש והתיישבו במקום בקריאה להחיל מיד את הריבונות על חברון וגוש עציון תחילה. לקריאה זו מצטרפים גם חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי בראשות פרופ’ אריה אלדד וכן מטות ערים.

ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל וסגנו משה סביל הגיעו לברך. דוידי הכריז כי "תשובתנו היא חד משמעית ונחושה-נמשיך להתרחב ולבנות כאן ועכשיו. נבנה פה ישוב חדש. ועוד ישובים בימים הקרובים. נאחז, נבנה ונתנחל".

מפקד המשטרה והצבא ביקרו במקום והבטיחו שמירה למתיישבים החדשים. במקום מתקיימות החל מהבוקר (שלישי) תפילות. 'נשים בירוק' קוראים לציבור הרחב להגיע למקום ולסייע במלאכת שיפוץ המקום וחידוש ההתיישבות בו, מלאכה שתחל בשעה 10:00 הבוקר.

למבצעי ההתיישבות שהתקיימו הלילה באזור מעלה אדומים ובגוש עציון שוגרו ברכותיהם של חברי הכנסת אלקין, רגב ויוגב.

בדברי תגובתו אמר חבר הכנסת מוטי יוגב כי "התיישבות בארץ ישראל תמיד נכונה וכתשובה לטרור זוהי התשובה הציונית ההולמת, לגרש את החושך ולהגביר את האור. ישובים חדשים ביהודה ושומרון מחזקים את הבטחון ומגבירים אור בסביבתם. חזקו ואמצו".

יושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת, חברת הכנסת מירי רגב מסרה בתגובה: "ישר כח! התשובה מעבר לפעילות הצבאית, היא ליישב את יהודה ושומרון ולהחיל את החוק הישראלי".

יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת זאב אלקין, צירף כאמור גם הוא את ברכתו: "ברגעים אלה, חלק מהתשובה האמיתית שצריך לתת, מעבר לפגיעה בטרור היא תשובת ההתיישבות. זה גם פוגע במפגעים מכיוון שמי שרוצח רוצה לגרש אותנו מפה, ולכן התשובה האמיתי היא לבנות. אני קורא לממשלה לתמוך במאמצים אלו".