בני זוג מאותו מין יוכלו לעלות לארץ

שר הפנים גדעון סער החליט כי בני זוג מאותו המין של יהודים יוכלו לעלות לארץ על פי חוק השבות. כבר היום קיבל הזוג הראשון מעמד עולה.

חזקי ברוך , ט"ז באב תשע"ד

גדעון סער
גדעון סער
צילום: מרכז קטיף

בני זוג מאותו מין שאינם חיים בישראל, אשר אחד מהם זכאי לעלות לישראל מכוח חוק השבות, יוכלו לעלות לארץ ולזכות במעמד עולה. כך הנחה שר הפנים גדעון סער את רשות האוכלוסין.

החלטה זו מהווה תקדים. לראשונה חוק השבות יוחל גם על בני זוג מאותו מין הנשואים כדין ליהודי בחוק השבות נקבע כי כל יהודי זכאי לעלות לישראל כאשר זכות זו ניתנה גם לבני זוג. עד להחלטה זו של שר הפנים הזכאות לעלייה ניתנה לבני זוג הטרוסקסואלים.

ההנחיה העקרונית של שר הפנים התקבלה לאחר שהגיעו אליו פניות מצד הסוכנות היהודית וכן פניות של בני זוג מאותו מין לרשות האוכלוסין. תוקף ההחלטה הינו מיידי וכבר היום קיבל הזוג הראשון מעמד עולה. 

''שערי ישראל יהיו פתוחים בפני כל יהודי ומשפחתו ללא אפליה הנובעת מאורח חייו", הסביר השר סער את החלטתו התקדימית.

במכתב ההנחיה שלו למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה כתב שר הפנים כי "עניינו של חוק השבות הוא בקיבוץ בני העם היהודי מהגלות, ותכלית התיקון מ-1970 הייתה לאפשר לבני המשפחה של היהודי להגיע לישראל כשווים לו, על מנת לעודד עלייה".

"איני רואה מקום להבחין בין יהודים שנישאו בנישואים הטרוסקסואליים, לבין יהודים שנישאו לבני מינם בחו"ל, על פי חוק. אלה ואלה עונים על התכליות של חוק השבות, בבחינת 'ושבו בנים לגבולם'".